'Ülkenin Geleceği İçin Adayım'

Cumhuriyet Halk partisinden Bornova belediye başkanlığı yapan Ziraat Mühendisi Kamil Okyay Sındır, CHP ikinci bölgeden milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisinden Bornova belediye başkanlığı yapan Kamil Okyay Sındır, CHP 2. bölgeden milletvekilliğine aday adaylığını açıkladı. CHP İzmir il başkanlığında ki toplantıya katılım yoğun olurken partililer adeta salona sığmadı.
 
Aynı zamanda Ziraat Mühendisi olan Kamil Okyay Sındır, açıklaması sırasında hükümetin politikalarını eleştirdi. Sındır,  adaylığı sürecinde açtığı ofisin seçildikten sonra da hizmetlerine devam edeceğini belirtti. Partililere o büro sizin yuvanız’’ dedi. 
 
''5 Yıllık belediye başkanlığım döneminde yapılanları gördünüz''
 
Sındır, ‘’5 yıllık süre içinde üyesi olmaktan onur duyduğum CHP çatısı altında 5 yıllık belediye başkanlığı dönemini hep beraber yaşadık. Dini, dili, ırkı, siyasi görüşü ne olursa hizmet ettik. Eşit, adil davranmaya, ezilenden-yoksuldan-yoksundan yana tavır sergiledik. Engelli, yaşlı, kadın, gençlere pozitif ayrımcılık yapıp, daha yoksun bölgelere daha fazla hizmet etmeye çalıştık. Büyüyen bir sevgi yumağını bugün burada görmek beni mutlu etti’’ diye konuştu. 
 
 
''Şahsi istikbalimden ziyade ülkenin geleceği önemli''
 
Sındır, ‘’Yeniden belediye başkanı olup olmamam meselesini konuşmak dahi istemiyorum. Şahsi istikbalimden ziyade bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olmasını arzu ettiğim, ilkeleriyle, programıyla, Cumhuriyet’i kuran partimin asla zarar görmesini arzu etmedim. Kendi duygu, düşünce ve egolarımı hep cebime koydum, partime zarar gelmesin’’ dedi. 
 
 
CHP ikinci bölge aday adayı Kamil Okyay Sındır, ‘’Birbirimizi insani olarak sevemeyebiliriz ama saygı duymalıyız. Bizi bir arada tutan değerler şemsiyesi altında da o değerlere zarar verecek söz ve davranışlardan kaçınmalıyız. Sakın ha, sakın ha en ufak tereddüt duymadan partimizi iktidara taşımak için çalışalım.Yaşamım boyunca her an her saniye hep emekten, yoksuldan, ezilenden yana mücadele ettim. Bu süreç içerisinde belediye başkanlığı görevini yapma onuruna da kavuştum. Umarım bundan sonra TBMM’de sizlerin verdiği yetkiyle sizleri orada temsil etme hakkını da alırız. İki telefonum var. Benim elim dışında başka birinin eline geçmedi. 24 saat boyunca hep açıktır. Ne zaman isterseniz, nasıl ulaşabiliyorsanız, bundan sonra da rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sizin parlamentodaki temsilciniz olacağım. İki elim darda olsa sizin yanınızda olmanın sözünü veriyorum. Asla ve asla buradan seçilip Ankara’ya gidip sizlere sırtımı asla dönmem. Bunu 5 yıllık başkanlık döneminde de gördünüz. Önseçim yoluyla aday belirleme sürecinin sağduyusuna ve çıkacak sonucun doğruluğuna inanıyorum. Tüm partili arkadaşların kararına şimdiden saygılıyım’’ diye konuştu. 
 
 
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER