'Ülkemiz Mülteci Kampı Olmasın'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptıkları görüşmelere değinip, "Ülkemiz mülteci kampı olmasın" dedi.

'Ülkemiz Mülteci Kampı Olmasın'
Almanya Başbakanı Merkel’in, mülteci pazarlığı yapmak için Türkiye’ye geldiğini savunan Senem Kılıç, “Kan gölüne dönen Ortadoğu ve ülkeler arası ekonomik dengesizlik sonucu dünya, modern bir kavimler göçü yaşıyor. Etrafımız ateş çemberi ve insanlar evlerini, yuvalarını terk edip sokaklara düşmüş durumda. Rusya’nın en son yaptığı bombalamalarda 70 bin Suriyeli’nin daha sokaklara düştüğü bilgisi veriliyor. Akdeniz tam bir mülteci denizine dönüşmüş durumda. Evsiz yurtsuz bırakılmış kitleler sınırları yıkıyor. Avrupa sosyo-ekonomik dengelerini bozan bu göçü durdurabilmek için her yolu denemeye hazır. Merkel, görüşmelerin de bu kapsamda yapıldığını apaçık söylemiştir. Avrupa’ya mülteci akınını engellemek için ülkemizde devasa bir mülteci kampı kurmayı amaçlamaktadır. Bunun için de resmi anlamda en üst düzeyde adımlarını atmışlardır" diye konuştu.
 
İzmir’de şu an 70 bin Suriyeli’nin yerleşik yaşadığını, yüzbinden fazla mültecinin de Avrupa’ya geçiş yolunda gelip geçici olarak kentte kaldığını kaydeden Kılıç, İzmir’in daha fazla mülteciyi ne toplumsal ne de ekonomik açıdan taşıyabileceğini dile getirdi.
 
ALMAN İÇİŞLERİ BAKANI İZMİR’İ GÖSTERDİ
 
Almanya İçişleri Bakanı Thomas De Maiziere’nin, geçen ağustos ayında yaptığı açıklamayı da hatırlatan Senem Kılıç, Maiziere’nin Türkiye’de kurulması planlanan kamp için İzmir’i doğru adres olarak gösterdiğine dikkat çekti. bu yüzden Merkel’in Türkiye’ye gelmesinin İzmirliler için iki kat daha önemli olduğunu kaydeden Kılıç, "Bir İzmirli olarak soruyorum, Angela Merkel ile kapalı kapılar ardında hangi konular konuşuldu, nelerin pazarlığı yapıldı? Göz boyamak adına AB’de sınırlı dolaşımın önü açılarak İzmir’in Avrupa’nın mülteci kampına dönüştürülmesine evet denildi mi" dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER