Ulema'dan Çıray'a Jet Yanıt!

CHP İzmir milletvekili Aytun Çıray'ın Cumhurbaşkanlığı sarayı ile ilgili iddialarına AK Parti İzmir milletvekili Nesrin Ulema'dan sert yanıt geldi. Ulema, Çıray'a sen önce Dersim'in hesabını ver diye seslendi.

Ulema'dan Çıray'a Jet Yanıt!
AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, Cumhurbaşkanlığı yeni hizmet binası ile ilgili CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın basına yansıyan eleştirilerine cevap verdi. Ulema’nın açıklamaları şöyle: 
 
CHP hazımsızlığını çamur siyasetine dönüştürdü!
 
Cumhurbaşkanlığı yeni hizmet binası ile ilgili CHP başından beri bir hazımsızlık içerisinde. Cumhurbaşkanlarının geçici olarak kaldığı ancak tapusu millete ait olan mekanlar üzerinden siyaset yapmak CHP milletvekillerinin son çırpınışlarıdır. Millet nezdinde bu çırpınışlar itibar bulmayacaktır.
 
Nitekim CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın Cumhurbaşkanlığı yeni hizmet binası ile ilgili basına yansıyan beyanatları CHP’nin nasıl bir hezeyan içerisinde olduğunun açık göstergesi olmuştur. Geride bıraktığımız 12 yıl boyunca CHP, Ulusal ve Uluslararası şebekelerin tüm engellemeleri ve kirli senaryolarına rağmen girdiği her seçimden zaferle çıkan AK Parti’nin ve AK Parti hareketinin Lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu başarılarını hazmedemeyen CHP, şimdi de “Milletin Malı”na göz dikmiştir.
 
 
Girdiği her seçimde, referandumda ve en son Cumhurbaşkanlığı seçiminde halkın ezici çoğunluğunun teveccühünü alarak Cumhuriyet tarihinde görülmemiş başarıların altına imza atan Sayın Recep Tayyip Erdoğan için “Totaliter ve Çağdışı” ifadelerini kullanan CHP’li Aytun Çıray’ın önce aynaya sonra da CHP’nin millete adeta kan kusturan tarihine baksın.
 
Aytun Çıray’a şunu hatırlatmak isteriz: Onlarca yıl, siyasetin her alanında, yargıda, üniversiteler başta olmak üzere eğitim kurumlarında hüküm süren CHP’nin statükocu, yasakçı, katı devletçi politikalarından bunalan, artık buna “Dur” diyen milletimizin kararlarına saygısızlık yapmakta, hiçbir dönemde olmadığı kadar sağlıklı işleyen Anayasa ve yasalara aykırı hareket etmektesiniz. AK Parti hükümetleri döneminde sağlıkta gelişmiş ülkelerin 30 yılda ulaşamadıkları hedefe Türkiye 10 yılda ulaşmıştır. Bugün 37 milyonu aşkın SSK’lı kamu hastanelerinden faydalanıyor. Daha dün her ile üniversite kurulmasını eleştiren CHP bugün AK Parti’yi üniversite üzerinden eleştiriyor. 2002 yılında 75 olan üniversite sayımız bugün 200’lere dayanmıştır. AK Parti’nin köylüye, çiftçiye verdiği destek CHP’nin hayallerinin bile ulaşamayacağı noktadadır. Düne kadar IMF’e mahkum bir Türkiye vardı, ama bugün borçlarını tamamen sıfırladığı gibi IMF’e kredi açmış bir Türkiye var ve bu AK Parti iktidarlarının bir başarısıdır.
   
Cumhurbaşkanlığı Hizmet Binaları milletin tapulu mallarıdır. Aytun Çıray’ın iddia ettiği anketi hangi ülkede yaptırdığını açıklamasını bekliyoruz. CHP’li Aytun Çıray, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurtuluş Savaşı sonrasında bile diğer dünya devletleri karşısında gücünü ve prestijini göstermek için Çankaya Köşkü yaptırdığını, kendilerinin geçmişte eleştirdikleri koltuklarda bugün siyaset yaptıklarını, milletten tamamen kopuk sırça köşklerde saltanat sürdüklerini ne çabuk unuttu? CHP Dersim ve Aleviler konusunda içine düştüğü çıkmazı gölgelemek ve Sayın Cumhurbaşkanımıza çamur atmak için milletimiz nezdinde asla itibar görmeyecek kirli senaryo ve iftiraların arkasına sığınmaktadır.  Cumhurbaşkanlığı Yeni Hizmet Binası Çankaya Köşkü gibi ülkemiz için, halkımız için yapılmıştır ve her şeyin en güzeline layık milletimize çok yakışmıştır. Cumhurbaşkanlığı yeni hizmet binası ilk defa milletin oyuyla seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok yakışmıştır. Cumhurbaşkanlığı yeni hizmet binası Sayın Erdoğan’ın şahsi malı değildir, buraya gelenler millet adına ağırlanacak ve bu bine sembol bir bina olacaktır. Bundan sonra seçilecek Cumhurbaşkanlarımız da millete ait bu mekânda görev yapacaktır. “İmar izni, yapı izni yok, kaçak” gibi ifadeler CHP ve onun işbirlikçilerinin, küçücük bir marjinal kesimin en iyi yaptığı şey olan çamur siyasetinin ürünüdür. CHP, saplandığı bataklıktan çıkabilmek için, hem imar izni, hem yapı kullanma imar izni olan, hem de hakkında hiçbir olumsuz yargı kararı olmayan yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayını hedef seçmiştir. 
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER