Ulaşımda Bir 'Engel' Daha Kalktı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, engelli dostu uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Akıllı duraklardaki duyuru panolarına, yaklaşan otobüslerden hangisinin engelli binişine uygun olduğunu gösteren uyarı işaretleri konuldu.

Ulaşımda Bir 'Engel' Daha Kalktı
Yaklaşan otobüslerin kaç durak mesafede bulunduğunu gösteren akıllı durak uygulamasıyla toplu ulaşıma kolaylık getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, mevcut sistemi bir adım daha geliştirerek engellilerin hizmetine sundu. Artık bulunan akıllı duraklarda yaklaşan otobüs bilgisinin yanı sıra, gelen aracın fiziksel engellilerin kullanımına uygun olup olmadığı da belirtiliyor. Işıklı panolardaki hat numaralarının yanında yer alan özel sembollerden otobüsün engelli rampasına sahip olup olmadığı öğrenilebiliyor.
 
Aynı zamanda ESHOT Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde (www.eshot.gov.tr) “Yolcu Bilgilendirme” başlığı altında seçilen bölümde de aynı bilgiler yer alıyor. Bu hizmet sayesinde engelliler durağına gelmeden de yaklaşan otobüsün hangi mesafede olduğunu ve engelli donanımına sahip olup olmadığını öğrenebiliyor. 
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2013, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER