banner10

Uğur Mumcu İzmir'de Anılacak

Bayraklı Belediyesi, Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında 25 yıl önce suikasta kurban giden araştırmacı gazeteci ve yazar Uğur Mumcu’yu düzenlenecek panelle anacak. 24 Ocak'ta Havuz Düğün Salonu'ndaki etkinlik saat 20.00'da başlayacak.

Uğur Mumcu İzmir'de Anılacak

Usta gazeteci Uğur Mumcu ölümünün 25'inci yılında dostları ve meslektaşları tarafından düzenlenecek panelde anılacak. Etkinlikte Mumcu'nun dostları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da onunla olan anılarını, onun fikirlerini, yazılarını konuşacak, şiirler okuyacak. Moderatörlüğünü İzmir'i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu'nun yapacağı 68'liler Platformu Başkanı Okan Yüksel Avukat Veysel Gültaş, Gazeteci-Yazar Serdar Kızık ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen'in konuşmacı olarak katılacağı panel Havuz Düğün Salonu'nda gerçekleştirilecek.

YILLAR ÖNCEDEN BUGÜNLERİ GÖRDÜ

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Gazeteci yazar Uğur Mumcu'yu unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını belirterek, “Uğur Mumcu önemli bir fikir adamıydı. Onun söyledikleri birilerini rahatsız etti. Yıllar önceden bu günleri görmüş bir aydın… Onu asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Onu bir kez daha saygıyla, sevgiyle anacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER