Ufuk Mahallesi'ne Kapalı Pazaryeri

BUCA Belediye Başkanı Levent Piriştina, Ufuk Mahallesi’ne kapalı pazaryeri yapılacağını ve temelinin de önümüzdeki kasım ayında atılacağını söyledi.

Ufuk Mahallesi'ne Kapalı Pazaryeri
 
Ufuk Mahallesi Muhtarı Osman Ertan’ı yenilenen muhtarlık merkezinde ziyaret eden Belediye Başkanı Levent Piriştina, mahallenin beklenti ve sıkıntılarını dinledi. Ziyarette, Ufuk Mahallesi’ne kapalı pazaryeri kuracaklarını açıklayıp, projenin detaylarını anlatan Başkan Piriştina, pazaryeri projesini Betontaş pazaryerinde yaptıkları gibi basketbol, voleybol ve tenis alanları oluşturarak her gün yaşayan bir yer haline getireceklerini söyledi. Geçen yıl Betontaş Pazaryeri’nde başlatılan ve atıl durumda olan alanların ve pazaryerlerinin sportif faaliyete açılması yönünde ’Haftada 1 gün değil, her gün yaşayan pazar alanı’ projesini Ufuk Mahallesi’nde devam ettireceklerini vurgulayan Başkan Piriştina, Ufuk Kapalı Pazaryeri’ne Kasım ayı sonunda ilk kazmayı vuracaklarını söyledi. 4400 metrekare alan üzerinde konumlanacak pazaryerinin büfe, zabıta, mescit, WC ve otopark olarak projelendirildiğini ifade eden Başkan Piriştina, yaz tatillerinde basketbol, voleybol ve tenis kursları açarak, bölgeyi spor aktivitesi yönünden rahatlatacaklarını da belirtti.
 
Her bir proje için ekstra maliyet yaratmak yerine, alanların ve tesislerin çok fonksiyonlu değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, "Kuracağımız üstü kapalı böylesi büyük bir alanın sadece haftada bir gün kurulan pazar için tutulmasını yanlış buluyoruz. Betontaş’ta sürdürdüğümüz çalışmayı Ufuk Mahallesi’ne de uygulayacağız. Haftada bir gün pazar için kullanılan alanı tenisinden futboluna kadar sporseverlere haftanın 6 günü hitap edecek bir alan olarak yaratacağız" açıklamasında bulundu.
 
Başkan Piriştina’nın ziyareti ve verdiği haber ile mutlu olan Ufuk Mahallesi Muhtarı Osman Ertan, projeyi sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER