Uçurtmalar Gökyüzünü Kapladı

Bornova Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak ilk kez geçen yıl düzenlediği Uçurtma Şenliği, bu yıl da yoğun katılımla gerçekleştirdi.

Uçurtmalar Gökyüzünü Kapladı
 
Bornova Belediyesi, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda ilkini geçen yıl gerçekleştirdiği ve yoğun ilgi gören Uçurtma Şenliği’ni bu yıl ikinci kez düzenledi. Çocuklara 2 bin adetlik uçurtma malzemesi dağıtıldı. Minik eller ayyıldızlı uçurtmaları gökyüzüne salmanın mutluluğu ve heyecanını yaşadı. Onlara, hem uçurtmalarını yaparken, hem de uçururken büyükleri yardım etti. Binlerce İzmirlinin akın ettiği Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda gökyüzü kırmızı-beyaza boyandı.
 
Sadece Bornova değil, İzmir’in dört bir yanından gelen ailelerin katılımıyla renkli görüntüler yaşandı. Çocukların yanısıra büyükler de keyifli bir pazar günü geçirdi. Bando takımı ve Moonstar Dans Grubu Şenliğe ayrı bir renk kattı. Çocuklar alanda oluşturulan oyun parkında da eğlendi. Çocuklara kek ve meyve suyu dağıtılırken, Bornova Belediyesi’nin ikram aracı da çay, kahve, limonata ve su ikramı için alandaydı.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da, CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar ve Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil ile birlikte şenlik alanındaydı. Atila, Kavalar ve Sepil, yapılan çekilişle bisiklet kazanan katılımcıların bisikletlerini birlikte verdi.
 
Ülke olarak zor günler geçirildiğine değinen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Ayyıldızlı uçurtmalarımız gökyüzünde şanlı bayrağımız gibi dalgalanıyor. Türk Bayrağı da sonsuza dek yine göklerde olacak. Artık şehit haberleri gelmesin, anneler ağlamasın. Burada olduğu gibi ülkemizin ve dünyanın her yerinde herkes barış ve kardeşlik içerisinde yaşasın. Bugün uçurtmalarımızla barışı arzuluyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2016, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER