banner51

Üç Sanatçının Eserleri Sergide

İzmir’deki Kedi Kültür ve Sanat Merkezi, Hür Teşebbüs Sanat Grubu’nun özgün tarzda resim ve seramik eserlerinden oluşan "An-Moment" adlı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Üç Sanatçının Eserleri Sergide
Kendilerini ’modern romantik’ olarak tanımlayan sanatçılar Eren Rifat Oktay, Berrin Kayman ve Fatih Karagül’den oluşan Hür Teşebbüs Sanat Grubu’nun ikinci sergisi olacak "An-Moment", değeri korumak için en önemli zaman an olduğu için bu ismi belirlemiş. Geçmişteki romantik akımlardan, fütürizm, sembolizm, kübizm gibi akımları realize ederek eser üretimlerini gerçekleştiren Grup, farklı sanat eserleriyle ilgi çekiyor. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenciyken tanışan ve daha sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde akademisyen olan 3 sanatçının bir araya gelerek oluşturduğu Hür Teşebbüs Grubu romantik bir özgürleşme arayışında olduklarını ve eserlerine bunun yansıdığını söyledi.
 
Eren Rifat Oktay, Berrin Kayman ve Fatih Karagül’ün resim ve heykellerden oluşan eserlerinin yer aldığı sergi 17 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek.
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2015, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER