Üç İlçede Narkotik Operasyonu

İzmir’de Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Konak, Karşıyaka ve Buca ilçelerinde, uyuşturucu madde ticareti yapan veya sokak satıcılarına uyuşturucu madde sağlayan kişilere yönelik operasyonlar düzenledi. Operasyonlarda uyuşturucu maddelerle birlikte 8 kişi gözaltına alındı.

Üç İlçede Narkotik Operasyonu
 
Karşıyaka ilçesinde bir evde uyuşturucu saklandığı ve satıldığı ihbarını alan ekipler baskın yaptı. Evde yapılan aramada, 254 adet uyuşturucu hap ve meşe denilen 176 küçük paketteki 240 gram esrar ele geçirilirken, G.K. ve S.K., gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen G.K., “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan, tutuklanırken, S.K. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ancak, arandığı “konut dokunulmazlığını ihlal etme" suçundan tutuklandı.
 
Buca ilçesinde ise G.K.’nin evinde yapılan aramada, 94 adet uyuşturucu hap, 126 gram esrar ile 1 av tüfeği ve 8 dolu fişek bulundu. Gözaltına alınan G.K., “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan tutuklandı.
 
Konak İlçesi’nde uyuşturucu madde satan M.K. ve R.K. isimli karı kocanın, polisin baskınına karşın, akrabaları H.K.’nın evinde saklandığı ihbarın alan ekipler, buraya operasyon düzenledi. Yapılan baskında evde bulunan M.K., R.K., H.K. ve M.A.K., gözaltına alındı. Polisin, evde yaptığı aramada 50 adet uyuşturucu hap ile satışa hazır 184 gram esrar ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan karı koca olan M.K. ve R.K. tutuklanırken diğer iki kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
Konak ilçesi Ege Mahallesi’nde de ayrıca saat 24.00’ten sonra uyuşturucu madde satışı yapıldığı, bölgeyi “murtaki" olarak tanıttıkları, çıkmaz sokak içlerinde veya köşe başlarında uyuşturucu madde kullanıldığı, zaman zaman ambulansla hastaneye kaldırılanların olduğu yönündeki bilgiler üzerine çalışma başlatıldı. Polisi fark eden M.K., elinde bulunan poşeti yere atarak kaçmaya başladı. Kovalamaca sonucu yakalanan M.K.’nin yere attığı poşeti de alan polis, yaptığı incelemede 13.5 gram sentetik esrar ele geçirdi. Adliyeye sevk edilen M.K. tutuklandı.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER