Turmepa Kıyı Temizliği Yaptı

Deniz Temiz Derneği (TURMEPA), Aliağa Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, APM Terminals ile Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği’nin (ALDER) koordinasyonuyla Aliağa’da kıyı temizliği yapıldı.

Turmepa Kıyı Temizliği Yaptı
Deniz ve suyollarını koruma konusunda önemli bir rol üstlenen TURMEPA, Aliağa Belediyesi’nin desteğiyle Aliağa’da kıyı temizleme çalışması yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, APM Terminals ve Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği’nin de (ALDER) destek verdiği etkinliğe 200’e yakın vatandaş ve özel sektör çalışanı katıldı. Kirlilikle mücadeleyi özendirmek, geliştirmek ve halkın katılımını sağlamak için düzenlenen etkinlik, Aliağa ön plaj mevkiinde gerçekleştirildi.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin eldiven ve çöp poşeti temin ettiği katılımcılar çöpleri poşetlere doldurarak Aliağa Belediyesi’nin çöp kamyonuna yükledi. ALDER ekibi de deniz dibi temizliğinde araba lastikleri, ambalaj atıkları, pet ve cam şişeler topladı. Yaklaşık 1 buçuk saat süren temizlik sonunda katılımcılar hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER