banner9

Türküler Atatürk İçin Söylendi

İZMİR’de, Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği Atatürk’ü anma konserinde sahne alan Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Erdem Özgen, Atatürk’ün sevdiği türkü ve marşları seslendirdi.

Türküler Atatürk İçin Söylendi
 
Gaziemir Belediyesi, Ulu Önder Musafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yıldönümünde ’Ata’yı Anma Konseri’ düzenledi. Ata’yı Anma Konseri’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Erdem Özgen sahne aldı. TRT saz sanatçıları ve konuk sanatçılarla birlikte sahne alan Erdem Özgen konserin ilk bölümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi. Ata’nın sevdiği şarkılara eşlik eden Gaziemirliler, duygu dolu anlar yaşadı. İkinci bölümde ise seslendirilen marşlara eşlik eden seyirciler coşkuyu zirveye taşıdı.
 
İzmir Marşı’nın seslendirilmesiyle son bulan konserde sahneye çıkan Belediye Meclis Üyesi Fatma Tınastepe, Erdem Özgen’e teşekkür etti. Erdem Özgen ise, "Sanata ve sanatçıya büyük önem verem, Cumhuriyetimizin kurucusu Ata’mızı saygı, minnet ve özlemle anıyorum. Bu özel günde beni Gaziemirlilerle buluşturan, sanat dostu Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’a da teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER