Türk-Alman Dostluğu Bitmez!

Geleneksel "Türk- Alman Dostluk Günleri"nin 6.'sı, Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi'nde gerçekleşti.

Türk-Alman Dostluğu Bitmez!
Açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, etkinliğin her geçen yıl büyük ilgi gördüğünü belirterek, Bremen'in İzmir'in  kardeş kenti olması nedeniyle Almanya arasındaki ilişkilerinin çok güçlü olduğunu ve bu dostluğun güçlenerek devam edeceğini söyledi.
 
Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Thomas Gerlach,  Almanya'nın hiç bir ülkeyle Türkiye ile olduğu gibi bir yakınlığı bulunmadığını belirterek, "3 milyon Türk Almanya'da yaşıyor. Memleketleri Türkiye'ye dönenleri unutmamak gerekiyor. Memleketlerine dönenlerin Almanya'daki yakınlarıyla ilişkileri devam ediyor. Almanlar ile Türkler, akraba gibi ilişkilere sahip. Biz de bu dostane ilişkiyi bu etkinliklerle sürdürüyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz" dedi.
 
Etkinlik kapsamında TAKEV, İzmir Özel Türk Koleji ve Güzelbahçe Belediyesi dans gösterisi gerçekleştirdi. Müzikle renklenen günde düzenlenen kermesten elde edilen gelir ise Bayraklı Engelliler Eğitim Yardımlaşma Derneği'ne aktarıldı.
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER