Turizmci Yeni Sezonu Bekliyor

Turizmde durgun geçen sezonların ardından hedefini Hindistan olarak belirleyen Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Okelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB), artık bu konuda gösterdiği çabalarının meyvelerini toplama aşamasına geldi.

Turizmci Yeni Sezonu Bekliyor
 
Geçen ay Hindistan film endüstrisinin kalbi Bollywood yapımcılarına ve düğün organizasyonlarına mekan danışmanlığı yapan dünyaca ünlü Island Group’un sahibi Aman Bhatia ile birlikte Hintli konutlarını Dalyan’da ağırlayan DOKTOB yöneticileri ve Muğlalı turizmciler, bu kez hafta başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte gittikleri Hindistan’dan, daha da mutlu olarak Muğla’ya döndü. DOKTOB Başkanı Yücel Okutur,  "Yapılan görüşmeler neticesinde, Hindistan’dan her ay çeşitli sektörlere mensup 50 kişi Türkiye’ye gelecek. Bu da başta turizm olmak üzere birçok sektörde Muğla’nın tanıtımı için mükemmel bir fırsat" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Hindistan’a yaptığı 2 günlük resmi ziyarete katılan DOKTOB Başkanı Yücel Okutur şunları söyledi:
 
"Hindistan konusunda Muğla Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımızın da destekleri ile yaklaşık 9 aydır yoğun bir mesai harcıyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızı başta Başbakanımız olmak üzere, Turizm ve Ekonomi Bakanlarımıza bizzat anlatıp Cumhurbaşkanımıza bir rapor sunduk. Bu gelişmelerden sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Nisan’da Hindistan’a yaptığı resmi ziyarete katıldık. Yeni Delhi Taj Palace Hotel’de ’Türkiye-Hindistan İş Forumu’ toplantısı son yıllarda kaydettiği ekonomik büyüme ve pek çok sektörde sunduğu yatırım fırsatları ile son 15 yılda Türkiye’nin en önemli ticari partnerlerinden biri haline gelen Hindistan ile başta altyapı, inşaat, tekstil, gıda ve turizm gibi sektörler olmak üzere, Türk yatırımcı ve iş insanlarına çeşitli alanlarda işbirliği fısatları ele alınarak önemli ekonomik gelişme sağlanmıştır. Bu firmalar her ay 50 şer kişilik gruplar halinde gelecekler. Bu Muğla’mızın tanıtımına ve ekonomisine büyük katkılar sağlayacaktır. Hindistan’da aylardır sürdürdüğümüz çalışmaların meyvelerini toplama zamanı geldiğine inanıyoruz."
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER