banner9

Turizm İçin Kemeraltı'ndaki 9 Havraya Dikkat Çekti

Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş. (TARKEM) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Yüce, turizmin canlanması için Kemeraltı’ndaki 9 havranın restore edilip, ziyarete açılmasını istedi.

Turizm İçin Kemeraltı'ndaki 9 Havraya Dikkat Çekti
 
TARİHİ Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş. (TARKEM) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Yüce, turizmin canlanması için Kemeraltı’ndaki 9 havranın restore edilip, ziyarete açılmasını istedi.
 
Kemeraltı’ndaki 9 havranın turizm açısından önemine dikkat çeken, Prag’daki 3 havrayı yılda 4 milyon turistin ziyaret ettiğini belirten Uğur Yüce, "Bizim ise Kemeraltı bölgesinde 9 havramız var. Ayrıca yine aynı bölgeye yakın Sabetay Sevi’nin evi ve havrasının olduğu yer de yine bu Havralar bölgesinde. Buraları iyi tanıtırsak Sabetay Sevi bile İzmir’e yeter, turizmimiz atağa geçer" dedi.
 
İzmir’in turizm açısından pek çok yerden üstün olduğunu söyleyen Yüce, limanı ve körfez imkanının bile tam anlamıyla kullanılamadığına değindi. Yüce, "Sonra da turisti başka ülkelere kaptırıyoruz. Fakat bizim satılabilecek öykülerimiz; namütenahi tarihi zenginliklerimiz var. Ama nedense bunları tam anlamıyla kullanamıyoruz" diye konuştu.
 
 
27 PROJE HAZIR
 
TARKEM olarak Kemeraltı’ndaki tarihi yapıların sahipleriyle biraraya geldiklerini ve birlikte hareket ettiklerini anlatan Uğur Yüce, "Oradakilere ’Sen malını koy, biz restore edip işletelim’ tarzında önerilerimiz, projelerimiz var. Şu an 27 somut proje var. Bunların yanında birçok ticari projemiz de bulunuyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER