Turhan'dan Serbest Bölge Müjdesi

Seçim çalışmalarına Çiğli’de sanayi kuruluşlarını ziyaret ederek devam eden AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı İbrahim Turhan sanayicilere AK Parti’nin tek başına iktidar gelmesinin Türkiye’nin geleceği için önemine dikkat çekti.

Turhan'dan Serbest Bölge Müjdesi
AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı İbrahim Turhan, İzmir’in önemli sanayi işletmelerinin olduğu Çiğli ilçesini ziyaret etti. Farklı sektörlerden işletmecilerle bir araya gelen Turhan, sanayicilerin hem yerel hem de küresel anlamda karşılaştığı ekonomik sorunları dinledi. Bu alanda edindiği tecrübelerden yola çıkarak konuşmasına devam eden Turhan, AK Parti’nin yeni dönemde Türk sanayi sektörünün gelişmesi atılacak adımlar hakkında sanayicileri bilgilendirdi. Turhan, belli bir kapasiteye ulaşmış ve ihracat yapan İşletmelerin faaliyette bulunduğu alanları serbest bölge ilan edeceklerini ve sanayicilerin fiziksel sorunlarının önüne geçmeyi planladıklarını vurguladı.
 
Mesele memleket meselesi
 
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde tüm koalisyon hükumetlerinin ülkeye zarar verdiğinin altını çizen Turhan, “7 Haziran’dan 1 Kasım’ a kadar geçen sürede ülkenin zor günler geçirdi. Mesele memleket meselesi, ülkenin sıkıntılı durumdan kurtulması için AK Parti’ye verilecek bir oy bile kıymetlidir” diye konuştu. 
 
Koalisyon olursa yabancı yatırımcılar ülkemize gelmez
 
Türkiye’nin geçmişteki koalisyon tecrübelerine ve yaşadığı sıkıntılara değinen Turhan,  “Koalisyon olursa yabancı yatırımcılar ülkemize gelmez. Koalisyonlarda anlaşmazlıklar çıkar ve gerekli kanunlar yapılıp uygulanamaz, doğal olarak ülkenin refahı ve ekonomik anlamda gelişebilmesi için yapmak istediklerimiz yapamayız. Partilerde fikir ayrılığı olduğu için koalisyonun uyum içinde çalışması mümkün değildir. Ülkenin genel problemleri çözülmedikçe Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde koalisyon denemeleri hüsranla sonuçlandı. Genel sıkıntılarını aşmış ve ülkenin işleyişini bir sisteme oturtmuş devletlerde; örneğin Belçika’da 16 ay boyunca hükümet kurulamadı ama insanlar bu durumun farkına bile varmadı. Bunun sebebi ise temel problemlerini aşmış olmalarıydı.” diyerek 1 Kasım seçimlerinde istikrar sağlanması için AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesinin önemine vurgu yaptı.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER