Turhan'dan İZSİAD'a Ziyaret

AK Parti İzmir 2. bölge milletvekili adayı İbrahim Turhan, İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni (İZSİAD) ziyaret etti.

Turhan'dan İZSİAD'a Ziyaret
 
AK Parti İzmir 2. bölge milletvekili adayı İbrahim Turhan İZSİAD’a gerçekleştirdiği ziyarette 1 Kasım seçimleri ve Türkiye ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu. AK Parti olarak 1 Kasım seçimlerinin ardından 10 bin dolarlık kişi başı milli geliri 25 bin dolara çıkarmayı hedeflediklerini belirterek, "Seçim beyannamemizde reform yapılması gereken konular hakkında 25 ana başlık ve bin 348 tane eylem planı belirledik. Enerji verimliliği arttırılması ve Türkiye’nin alternatif enerji kaynaklarına yönelmesi gibi konularda da projelerimiz var. Rüzgar ve jeotermalde dünyanın en büyük üreticisi olan TPİ ile temas kurduk. Ve bunun sonucunda Çiğli’de üretime başlamasını bekliyoruz. Daha sonra Aliağa’da bunun için ’Enerji Serbest Bölgesi’ kurmayı da planlıyoruz. Yani ekonomik anlamda İzmir’i ileriye taşımayı planlıyoruz. Fakat böyle ciddi bir reform yapılacaksa koalisyon hükümeti buna uygun değil. O yüzden 1 Kasım seçimlerinde sandıktan tek partinin ve tek parti olarak da AK Parti’nin çıkması gerekmektedir" dedi.
 
Türkiye’nin ekonomik anlamda gelişebilmesi için tüketimden çok üretimin arttırılması gerektiğini vurgulayan Turhan, "Eğer sürekli olarak üretim değil de tüketime ağırlık verildiği takdirde ülkenin sonumuz Yunanistan gibi olur. Ülkemizin en büyük geçim kaynağı tarım, sanayi ve hizmet sektörüdür. Tarım, sanayi ve hizmet kol kola olmalı. Bu üç ana grubun birbirinden kopmaması gerekiyor. Ekonomik yapıyı planlarken mutlaka Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını teşvik edecek adımlar atılması gerekmektedir" diye konuştu.
 
Turhan, İzmir’in en büyük sorununun vizyonsuzluk olduğunu, gelişmesi ve daha ileriye gitmesi için yerel yönetim ve merkez yönetimin birlikte çalışması gerektiğini söyledi. İzmir’i, Batı Anadolu’nun ’dünyaya açılacak merkezi’ olarak nitelendiren Turhan: “Milli gelirin artması için sadece Doğu Marmara’da değil İzmir’de de çalışmalıyız. Bunun yanında bilişim, kimya, Ar-Ge yatırımları yapılması gerekiyor. Alsancak’ı yat limanına dönüştürmeyi ve turizmin artmasını, Çandarlı’ya gemi üretim yeri yapmayı planlıyoruz. İzmir’i hem ekonomik hem de estetik anlamda güzelleştirmek istiyoruz. Bunların hepsinin olabilmesi ve ülkemizde istikrarın sürmesi için AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesi gerekiyor" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2015, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER