Turhan Lojistikçilerle Buluştu

AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan, lojistik sektörünün öncü isimleriyle bir araya geldi. Bayraklı Naturla Restoran’da gerçekleşen buluşmada, İbrahim Turhan lojistik sektörünün sorunlarını ve önerilerini dinledi.

Turhan Lojistikçilerle Buluştu
Kentin sorunlarının çözülmesinde ve kentin dinamiklerinin ortaya çıkarılmasında sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarına büyük görev düştüğünü kaydeden İbrahim Turhan, İzmir’in kalkınmasına yönelik her türlü öneri ve eleştiriye açık olduğunu ifade etti. İzmir’de lojistik ve turizm sektörlerinin iç içe olduğunu belirten Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Erol Günaydın ise, İzmir’in bir cazibe haline getirilmesi durumunda başta lojistik sektörü olmak üzere tüm sektörlerin kazanacağını ve haliyle İzmir ve İzmirliler’in kazanacağına dikkat çekti. Erol Günaydın, “İzmir’de lojistik ve turizm iç içe geçmiş, birbirlerini besleyen sektörler. Bu bağlamda turizm alanında hayata geçirilecek projeler İzmir’in kalkınmasında önemli rol oynacaktır. Biz lojistikçiler de bu tarz oluşumlarda yer alarak yeni projeler yeşertmeli, topluma katkı sağlayacak çalışmalara imza atmalıyız" dedi.
 
İzmir’in bir master planına ihtiyaç duyduğunu ifade eden Ege Turizm Taşımacıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özer Bür ise "İzmir’i bir cazibe merkezi haline getirmek hepimizin elinde. İzmir deniz, kum, güneş turizminin yanı sıra; tarih, kültür, din gibi zengin bir turizm alanına da ev sahipliği yapıyor. Bu bağlamda, kentin tanıtımı bütün sektörleri olumlu anlamda etkileyecektir" diye konuştu.
 
Kemalpaşa’da yapımı devam eden Lojistik Köy Projesi için hazırlıkların tamamlandığını belirten Ege Global Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Günaydın da, hayata geçirilecek projeyle bölgenin lojistik üssü olmasını sağlayacaklarını söyledi. Şenol Günaydın, "Gelecekte bölgemizde sosyal yaşama entegre edilmiş ’Lojistik Köy Üssü’ pek çok avantajları da beraberinde getirecek. Üniversitede lojistik mezunu arkadaşlarımıza kendi ihtisas alanlarında kariyer hedeflerini gercekleştirecek çalışma alanları oluşturmalıyız. Ulaşım rahatlığı, enerji tasarufu, yeni istihdam alanları, kalifiyeli personel yetiştirme, ekonomiye katma değer kazanımları, ekonomi kayıt altına alma ve uluslararası firmalara rekabet etmek gibi avantajlar sıralamak mümkün. Geleceğimize öncü olmak, örnek olmak, vatan borcumuzdur" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER