banner51

Türeli Ankara'dan Destek Olacak

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan makamında bir araya geldiği CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli ile hizmet ve projelere ilişkin bilgi alış verişinde bulundu.

Türeli Ankara'dan Destek Olacak
CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, CHP İlçe Başkanı Utku Gümrükçü ile Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ı makamında ziyaret etti. Meclis üyeleri ve başkan yardımcılarının da hazır bulunduğu ziyarette, gelecek yıl yapılacak genel seçimlerden, belediye hizmetlerine ilişkin güncel olan birçok konuya kadar karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. 
 
Türeli Ankara’dan destek olacak
 
Yerel politikalar doğrultusunda yürütülecek çalışmalara ilişkin en iyi hizmet ve proje oluşturma bilincinin gerekliliğine inandığını ve bu inanç doğrultusunda belediye başkanlarına çok görev düştüğüne dikkat çeken Milletvekili Türeli, “Sizler sorumluluklarınızı bilerek bu görevlere geldiniz. Partimizin başarısı ve belediye başkanlarımızın başarısı bizleri mutlu ediyor. Çiğli Belediyesi olarak yeni projelere başlamış olmanız bizi çok sevindirdi. Yetkilendirildiğim plan ve bütçe komisyonunun bir üyesi olarak, sorunlarınız noktasında neyin çözülmesini istiyorsanız biz çözelim. CHP ilçe ile uyum, parti yönetimiyle göstermiş olduğunuz uyum çok önemli. İşini iyi yapan belediyeler bizleri memnun ediyor. Başarılarını gördükçe geleceğe dair, siyasete dair umutlarımız çoğalıyor” dedi.
 
Belediye halkın yanında
 
Seçim projeleri üstüne yeni projeler ekleyerek, büyük bir istek ve azimle Çiğli’yi iyi bir noktaya taşıyacaklarını ifade eden, bu uğurda hiç durmadan çalıştıklarına da dikkat çeken Başkan Hasan Arslan, öncelikle mali konular üzerinde çalıştıklarını söyledi.  Önem verilen projeler arasında olan iş edindirme ile ilgili ayrıntılı bilgi sunan Başkan Arslan sözlerini şöyle sürdürdü; “ Belediye olarak herkesi kendi bünyemizde çalıştırma imkanımız yok. Bu yüzden güzel bir iş birliği gerçekleştirdik ve yaklaşık 650 kişinin iş bulmasına aracılık ettik. ÇİBEM, etüt ve eğitim merkezimizi açıyoruz. Meslek edindirme ve okullara hazırlık kurslarımız sayesinde Çiğli’de bir ilki gerçekleştireceğiz. Yine diğer bir önemli projemiz olan, Egekent’te yüzme havuzu ve spor salonu projesini hayata geçireceğiz. Biz Çiğli’de değişimi başlatmak için aday olduk. Bunun için de elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER