Turan'dan Kestelli'ye Ziyaret!

BİST eski Başkanı İbrahim Turhan, İzmir Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Turan'dan Kestelli'ye Ziyaret!
Borsa İstanbul (BİST) eski Başkanı ve Ak Parti Milletvekili aday adayı İbrahim Turhan ve beraberindeki heyet,  İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve yönetim kurulu üyelerine ziyarette bulundu. Ziyarette, İTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ercan Korkmaz, Yalçın Yılmaz ve üye Bülent Uçak hazır bulundu. 
 
İbrahim Turhan, milletvekili adaylığının onaylanması ve sonrasında seçilmesi durumunda, İzmir’i bilişim teknolojilerinin merkezi yapmak istediklerini belirterek, “İzmir insan kaynakları anlamında çok uygun. İzmir’i yazılım geliştirme merkezi yapmamız lazım” diye konuştu. 
 
İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Turhan’a başarılar dileyerek, İzmir’in, yatırım teşvikleri konusunda yaşadığı adaletsizliğin benzerini tarımsal desteklemeler konusunda da yaşadığını vurguladı. Kestelli, “ Mümkün olan her fırsatta dile getiriyoruz, sizin ziyaretinizle de gündeme getirmek isterim;  en önemli kırsal kalkınma desteği araçlarından birisi olan IPARD programına İzmir dahil değildir. Sınır komşusu olduğumuz Aydın, Manisa, Balıkesir illeri ile benzer tarımsal ve gelişmişlik düzeyine sahip olduğumuz Ankara, Bursa ve Mersin illerinin dahil olduğu programa zaman kaybetmeden İzmir de dahil edilmelidir. Bu konuda desteklerinizi bekleriz” diye konuştu. 
 
İbrahim Turhan ve beraberindeki heyet daha sonra Borsa işlem salonlarını da ziyaret ederek, işlemler hakkında bilgi aldı.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER