banner9

'Tüm Sendikalara Eşit Mesafedeyiz'

Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) Genel Başkanı Doğan Koç, yönetim kurulu üyeleri, şube başkanları ve işyeri temsilcileriyle birlikte Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nu ziyaret etti.

'Tüm Sendikalara Eşit Mesafedeyiz'
Sendikanın kuruluş amacı, çalışmaları hakkında Başkan Selvitopu’nu bilgilendiren Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Doğan Koç, sendikal mücadelelerinde yaşadıkları bazı sorunları da Başkan’a aktardı. Koç, "Tüm Yerel-Sen kimseyi ötekileştirmeden, yok saymadan, hiç kimseyi itibarsızlaştırmadan demokratik haklarını kullanan ve herkesin istediği sendikaya istediği şekilde üye olabilmesi noktasında mücadelesini veren bir sendikadır. Aynı zamanda ilkeleri doğrultusunda, demokrasiye ve cumhuriyete sahip çıkan, vatanseverliği ön planda tutan ve aynı zamanda da emek ve sınıf mücadelesini güden sendikadır. Büyükşehirler başta olmak üzere pek çok belediyede yetkimizi aldık. Belediye başkanımız da bizi gerçekten nezaketle karşıladı, bize kapılarını açtığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Sosyal belediyecilik alanında başarılar diliyoruz" dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ise, örgütlenme çalışmalarında tüm sendikalara eşit mesafede olduklarını söyledi. Başkan Selvitopu ayrıca, belediye çalışanlarının sendikal tercihlerini özgür irade ile gerçekleştirmeleri gerektiğini, bunu desteklediğini ve çalışanların bu haklarına da saygı duyduğunu söyledi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2015, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER