Tüm İzmir Çocuklar İçin Bir Araya Geldi

Geleneksel TAKEV Alman Kermesi bu yıl çocukların sağlığı için yapıldı. Muhteşem bir organizasyonla binlerce kişinin katıldığı kermesten elde edilen tüm gelir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Onkoloji Servisi’ne bağışlandı.

Tüm İzmir Çocuklar İçin Bir Araya Geldi
TAKEV Okulları ve Federal Almanya Başkonsolosluğunun işbirliğiyle düzenlenen Alman Kermes’inin açılışını Federal Almanya Başkonsolosu  Thomas Gerlach, TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş ,Genel Müdür Gönül Ketenci ve Behçet Uz Çocuk Hastanesi Vakfı yöneticileri tarafından yapıldı.
 
TAKEV Okulları’nın her yıl geleneksel olarak Alman Konsolosluğu işbirliğiyle düzenlediği Alman Kermesi, TAKEV İlköğretim Okulu Narlıdere Kampüsü’nde büyük bir davetli topluluğunun katılımıyla  gerçekleşti. Kermese TAKEV velilerinin yanı sıra İzmir’de yaşayan Alman ailelerde katıldı. İzmir’deki en önemli sosyal dayanışma organizasyonlarından biri olan ve 21.si gerçekleşen kermesi yaklaşık 3 bin kişi ziyaret etti. Yeni Yıl Korosunun seslendirdiği şarkılar eşliğinde kermesi ziyaret eden konuklar en büyük ilgiyi noel tombalasına gösterdi. 
 
Geleneksel hale gelen ve İzmir’deki en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Alman Kermesi’ne katkı koyan tüm duyarlı İzmirlilere teşekkür eden TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş,” Bizler sadece Eğitim alanında değil elimizin uzanabileceği her alanda toplumsal dayanışmayı yaygınlaştırmak amacı taşıyan bir kurumuz. Geleneksel Alman Kermesi’nin gelirini bu  yıl  hasta çocuklar için Behçet Uz Çocuk Hastahanesi vakfına bağışlıyoruz” dedi.
 
TAKEV Okulları’nda gerçekleşen Alman Kermesi’nin her yıl çok önemli bir dayanışmaya sahne olduğunu belirten Alman Başkonsolosu Thomas Gerlach  ise, kermesi her yıl büyük bir titizlikle ve sorumluluk duygusu ile düzenleyen, ev sahipliği yapan TAKEV Okulları yönetici ve çalışanlarına, aynı zamanda bağış ve katılım yoluyla görülmemiş bir duyarlılık sergileyen TAKEV Okulları velilerine teşekkür etti.
 
TAKEV Okulları olarak, her yıl büyük bir gelir elde edilen kermesin gerek organizasyonunu üstlenmenin gerekse organizasyona ev sahipliği yapmanın kendileri için büyük bir onur ve mutluluk kaynağı olduğunu belirten TAKEV Okulları Genel Müdürü Gönül Ketenci, “Hastanede tedavi gören binlerce çocuk için çok  önemli olan bu yardım ve dayanışma ruhunun toplumun tüm kesimlerine örnek teşkil etmesini diliyoruz” dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2015, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER