TÜBİTAK'tan TAKEV'e iki ödül birden

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ege Bölge Sergisi sonuçlandı. TAKEV Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları iki proje Ege Bölge Birincisi seçilerek Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

TÜBİTAK'tan TAKEV'e iki ödül birden

49. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması’na bu yıl   Türkiye genelinde 16 binin üzerinde proje başvurusu yapıldı. Ege Bölgesi elemelerinde yarışan  883 proje arasından Bölge sergisine 100 proje değer görüldü. Yarışmaya kimya, matematik ve biyoloji alanlarından 3 proje ile katılan TAKEV Lisesi öğrencileri, kimya ve biyoloji alanlarında Ege Bölgesini temsil etmek üzere Türkiye finallerine katılma onuru yaşayacaklar.
Biyoloji alanında TAKEV Anadolu Lisesi öğrencilerinden Melisa Parlak ve Zeynep Su Selçuk’un hazırladığı “Aynı Anda Tanım Ve Tedavi İçin Yenilikçi Moleküller: Multifonsiyonel Nanoveziküller”  konulu biyoloji ve TAKEV Fen Lisesi öğrencilerinden Çağıl Yetiş ve Cem Yeşil’in hazırladıkları “Deney Tübü İçerisinde Laboratuvar: Su Diagnostiği” konulu kimya projesi ile Ege Bölge Birincisi oldular.

TAKEV öğrencileri bu büyük başarıya giden yolda deneysel çalışmalarında Ege Üniversitesi Biyokimya laboratuvarlarından ve  Prof. Dr. Suna TİMUR ile Dr. Emine Güler Çelik’ten danışmanlık aldılar.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER