banner51

'Troya' İzmir'de

İzmir’de, Anadolu Ateşi dans grubu yenilediği ’Troya’ adlı gösterisiyle izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Homeros tarafından ölümsüz yapıtları İlyada ve Odysseia ile yazılı hale getirilen Troya öyküsünün sahnelendiği gösteri İzmirlilerin beğenisini topladı.

 
Anadolu Ateşi’nin Türkiye turnesinin İstanbul’daki gösterisinin ardından sonraki durağı İzmir oldu. Karşıyaka Mavişehir Spor Salonu’ndaki gösteriye İzmirliler yoğun ilgi gösterdi. Gösteride, M.Ö. 1180 yılında gerçekleştiği varsayılan ve Homeros tarafından ölümsüz yapıtları İlyada ve Odysseia ile yazılı hale getirilen Troya öyküsü, anlatıldı. Gösteride, savaş sahneleriyle ve efelerin zeybek oynaması izleyicilerden büyük alkış aldı. 
 
Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Troya’nın bir bölümünde 6 yılda edinilen deneyimle değişiklik yaptıklarını belirtti. Erdoğan, "Kostümler ve müziklerde farklılıklar, yeni bölümler, dansçı kadrosunda yenilenme var. Çok fazla talep geldiği için yabancı dansçı da kadromuza aldık. Kübalı, Arjantinli, Amerikalı, Rus dansçılarımız var. Troya mitolojisinde İzmir de var. Buraya geldiğimizde heyecanlı şekilde sahneye çıkarız, bizi seven İzmir seyircisine layık olmaya çalışıyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 01:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER