banner9

Trafik Vakfı'nda Bayrak Değişimi

İşadamı Mesut Sancak, İzmir Trafik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, eski Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Celal Kocabaş’a devretti.

Trafik Vakfı'nda Bayrak Değişimi
Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ve emekli Başsavcı Celal Kocabaş’ın devir buluşması, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın’ın makamında gerçekleşti. İzmir Emniyet Müdürü Aşkın, Mesut Sancak’a hizmetleri nedeniyle teşekkür etti.
 
KAMU YARARINA VAKIF
 
Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, 2014 yılında İzmir’de kamu yararına hizmet etmek amacıyla kurulan İzmir Trafik Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, emekli Başsavcı Celal Kocabaş’a devretti. 
 
İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, makamında gerçekleşen buluşmada, bugüne kadar İzmir Trafik Vakfı Başkanlığı görevini yürüten Mesut Sancak’ı, özverili çalışmaları nedeniyle kutladı ve teşekkür etti.  
 
Hüseyin Aşkın, İzmir Trafik Vakfı Başkanlığı görevini üstlenen Celal Kocabaş’ı da yeni görevi nedeniyle tebrik etti. Aşkın, kamu yararına çalışan İzmir Trafik Vakfı’nı desteklemeye devam edeceklerini, yönetiminde temsil edildikleri vakıf ile işbirliklerinin gelişerek süreceğini kaydetti. Aşkın, “İzmir Trafik Vakfı, bugüne kadar örnek çalışmalar üretti. Bundan sonra da İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün katkılarıyla, şehirde trafik sorunlarının çözümü için, değerli sivil bir platform olmayı sürdürecek” dedi.   
 
İSTANBUL ANKARA ÖRNEKLERİ
 
İzmir Trafik Vakfı, İstanbul ve Ankara’daki örnekleri model alınarak, 2014 yılında İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin karşılıklı mutabakatıyla kurulmuştu. Geçmiş yıllarda kentte belediyeye ait araç çekme işleri, bir dönem belediye ile emniyeti karşı karşıya getirmiş, emniyet izin vermeden belediye çekim işlemi yapamaz hale gelmişti. Uygulamada yaşanan sıkıntılar ve oluşan yetkisizlik hali nedeniyle İzmir Trafik Vakfı kurulmuştu. Bunun üzerine Başkan Aziz Kocaoğlu’nun talimatı ile belediyenin 7 çekici de, kurulan bu vakfa hibe edilmişti. İzmir Emniyet Müdürlüğü de benzeri çalışmalarını, kurulan vakıf üzerinden yürütmeye başlamıştı. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak'ın İzmirli bir grup işadamı ile birlikte kurucusu olduğu İzmir Trafik Vakfı'nın amacı; İzmir trafiğinin rahatlamasına ve kentin otopark sorununun çözümüne yönelik projeler geliştirmek olmuştu. Trafik Vakfı Yönetimi de, bu yolla halka yarar sağlamayı hedefleyen çalışmalarda bulunmayı sürdürmüştü.
 
HEDEF İZMİR’E KATKI 
 
Trafik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, Celal Kocabaş’a devreden Mesut Sancak, vakfın kente hizmet eden bir noktaya ulaştığını, bugüne dek hedeflerinin İzmir trafiğinin olumlu gelişimine ve genel olarak trafik camiasına katkıda bulunmak olduğunu söyledi. Kentin geneli için devam eden ve hedefledikleri çok sayıda yeni projelerinin bulunduğunu belirten Sancak, kendisinin görev süresini artık tamamladığını, işlerinin çok yoğun olması nedeniyle,  başkanlık görevini Celal Kocabaş’a devrettiğini açıkladı. Sancak, eski Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Celal Kocabaş’ın saygın kamu çizgisiyle İzmir’de önemli iz bıraktığını belirtti. 
 
Mesut Sancak, Celal Kocabaş’ın Trafik Vakfı Başkanlığı’nda da, İzmir’de trafik alanında, değerli işler gerçekleştirileceğine inandığını, vakfı emin ellere emanet ettiğini söyledi. Sancak, şöyle konuştu:
“İzmir Trafik Vakfı kuruculuğu ve kurucu başkanlığını, İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Başkanlığı’nın öncülüğü ve ricasıyla üstlenmiştik. Vakfımıza, İzmir’de trafik sorunlarının çözümü ve bu alanda yeni projelerin geliştirilmesi konusunda 2014 yılından bu yana ciddi zaman ayırarak, katkıda bulundum. Bu görevler bir bayrak yarışı gibi. Bir süre sonra, görevinizi yeni insanlara devrederek, yeni bir yol açmanız gerekir. Değerli savcımız Celal Kocabaş’a başarı diliyorum.”
 
KOCABAŞ’TAN TEŞEKKÜR
 
İzmir Trafik Vakfı’nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Celal Kocabaş, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ve vakıf başkanlığını kendisine devreden Mesut Sancak’a teşekkür etti. Kamu alanında yıllarca adalet terazisini yücelterek, en zor görevleri üstlendiğini belirten Celal Kocabaş, yeni üstlendiği görevinde, Mesut Sancak’tan aldığı başkanlık bayrağını, İzmir’e katkı sağlamak amacıyla, daha yükseğe taşımak istediğini söyledi. Celal Kocabaş, vakfın bugüne kadar yürüttüğü hizmetleri aktif olarak sürdüreceklerini, vakfın hayata geçirmek istediği yeni projelerin de, takipçisi olacaklarını kaydetti. Celal Kocabaş, vakıf ile ilgili gelişmeleri, aralıklarla İzmir Kamuoyu ile paylaşacaklarını da bildirdi.    
 
İZMİR TRAFİK VAKFI NELER YAPTI?
 
-İzmir trafiğinin daha düzenli olmasını temin edip kazaları en aza indirecek çalışmalar yapıldı.
-Vakfa ait çekiciler için kentin değişik bölgelerinde yeni otopark alanları hazırlandı.
-Emniyet Müdürlüğünün araç gereç ihtiyaçlarına ve trafik hizmetlerine katkıda bulunuldu.
-İzmir Trafik Vakfı’nın ciddi katkısı ile İzmir Emniyet Müdürlüğü Foto Film ve Radyo Televizyon Şube Müdürlüğü bünyesinde "İzmir Polis Radyosu" kuruldu, yayına başladı.
-Hatalı park eden araçların çekilmesinden elde edilen gelirler, gençlere trafik eğitimin yanı sıra emniyet ve trafik hizmetlerinin geliştirilmesi yönünde kullanılarak, katkı verildi.
-İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün yönlendirilmesiyle, şehit ailelerine yönelik yardımlar yapıldı.
-Vakıfta, yeni projeleri sürdürmek üzere, ciddi bir kaynak yaratıldı. 
 
VAKIF NELER YAPACAK?
 
-İzmir Trafik Vakfı, İzmir’in çeşitli bölgeleri ve merkez için trafik master planları üzerine çalışacak.
-Vakfın amaçları arasında kazalara yönelik, ehliyetli ilk yardım, kurtarma ekibi kurmak var. Buna yönelik ön çalışma yapılıyor. 
-Kazaları yerinde önleyici tedbirler üzerine çalışılıyor.
-Trafik eğitim çalışmaları artacak. 
-Trafik birimlerini tehçizat olarak güçlendirmeye yönelik çalışmalar sürecek.
-Trafik hizmetlerinde kullanılan araç sayısının artması hedeflenecek.
-Hatalı park ve benzeri konularla ilgili sosyal kampanyalar yapılacak.
-Uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele etmeyi hedefleyen kampanyalar yapılacak.
-Yeni otopark alanlarının yaratılması konusunda İzmir Emniyet Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde çalışmalar yapılacak. 
 
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2017, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER