Torbalı'da Engellilere Özel Göz Taraması

Torbalı Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen engellilere yönelik ücretsiz göz taraması uygulamasından 400 engelli birey faydalandı.

Torbalı'da Engellilere Özel Göz Taraması
Torbalı Belediyesi, Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile Tınaztepe Özel Torbalı Tıp Merkezi işbirliğiyle ilçedeki engellilere özel, ücretsiz göz sağlığı taraması yapıldı.3 gün süren uygulamadan 400 engelli yararlandı.
Torbalı Belediyesi ile Kent Konseyi Engelliler Meclisi ilçede yaşayan engellilere yönelik olarak göz sağlığı taraması başlattı. ‘Hayat için her şey’ sloganıyla başlatılan göz taramasından her yaştan engelli vatandaş ücretsiz olarak muayene edildi.Ücretsiz göz taraması ; Tınaztepe Özel  Torbalı Tıp Merkezi’nde görev yapan Operatör Doktor Hamdi Şentürk, Doktor Kadir Uğurhan ,yardımcı personel Ali Ülker ve Özlem Özpolat’tan oluşan bir ekip tarafından  gerçekleştirildi. Göz taramasına ,Torbalı’da faaliyet gösteren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin öğrencileri de katıldı.
300 engelli faydalandı
 Göz muayenesinden sonra engellilerin görme problemleri teşhis edildi  ve engelliler  ilgili yerlere yönlendirilmek suretiyle tedavi süreci başlatıldı. Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 3 gün süren  göz taraması yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Aileleriyle birlikte göz taramasına iştirak eden engelli bireylerin yüzlerinde mutluluk vardı. Torbalı Belediyesi ile  Kent Konseyi Engelliler Meclisi geçtiğimiz sene de buna benzer bir etkinlik gerçekleştirerek yüzlerce engelliye ücretsiz ağız ve diş bakımı tedavisi uygulanmasına öncülük etmişti.
Başkan Görmez, “Engeller el ele aşılır ”
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ilçede yaşayan engellilere yönelik olarak uygulanan göz taramasının önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğuna değinerek, “Torbalı’da bu tür faaliyetleri sık sık yapıyoruz. Bizim için halka dokunmanın, onların sorunlarını birlikte aşmanın önemli araçlarından birisi de bu tür organizasyonlar oluyor. Bu tarz uygulamalardan çok da olumlu geri dönüşler alıyoruz. Ve yakinen görüyoruz ki engelli bireylerin hayatlarına yapılan bu tip küçük dokunuşlar bile onların yaşam kalitesine ciddi katkılar yapıyor. Engelleri daima el ele aşacağız”
 
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2017, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER