banner9

Torbalı'da 8 Mart'a Özel Konser

İZMİR’in Torbalı Belediyesi’nin davetlisi olarak ilçeye gelen İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Belediye Kültür Merkezi’nde bir konser verdi. 6 enstrüman eşliğinde seslendirilen 13 eser salonu dolduran yüzlerce kişi tarafından büyük beğeni topladı.

Torbalı'da 8 Mart'a Özel Konser
 
Torbalı Belediyesi tarafından ilçede 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle düzenlenen etkinlikler, bir konserle sona erdi. Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecede, İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları sahne aldı. Birbirinden güzel eserler seslendiren opera sanatçılarına, Torbalılı kadınların ilgisi yoğun oldu. İtalyanca ve Almanca aryalara da yer veren sanatçılar, 6 da Türkçe eser seslendirdi. Sahneye çıkan dansçılar da aryalara danslarıyla eşlik etti. Konser sonunda hep birlikte sahneye gelen sanatçılar, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.
 
ÇİÇEK TAKDİM ETTİ
 
Torbalı Belediye Başkanı AK Partili Adnan Yaşar Görmez’in eşi Arzu Görmez, sanatçılara hediyeler takdim etti. Etkinlik sonunda İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarını tek tek tebrik ederek çiçek takdim eden Arzu Görmez, "Böylesine önemli ve anlamlı bir günde bizlere bu muhteşem gösteriyi sunan İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarına teşekkür ediyorum. Bu vesile ile başta şehit annelerimiz, şehit eşlerimiz ve emekçi kadınlarımız olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum" diye konuştu.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER