Torbalı Atatürk'ü Zirvede Andı

İzmir’in Torbalı İlçesi’nde Torbalı Belediyesi Dağcılık ve Doğa Yürüyüşleri Kulübü 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Mahmut Dağı zirvesine çıkarak Atatürk resimli Türk bayrağı astı.

Torbalı Atatürk'ü Zirvede Andı
Torbalı Belediyesi Dağcılık ve Doğa Yürüyüşleri Kulübü, Kemalpaşa sınırlarındaki Mahmut Dağı’nın zirvesine Atatürk motifli dev bir Türk bayrağı astı. Dün (Pazar) sabah Kemalpaşa Dereköy’den yola çıkan 60 kişilik ekip, 12 kilometrelik tırmanıştan sonra Mahmut Dağı’nın 1400 rakımlı zirvesine ulaştı. Yanlarında getirdikleri 6 metre uzunluğunda ve 4 metre genişliğindeki Atatürk motifli Türk bayrağını zirvedeki yangın gözetleme kulesine asan ekip, bayrak önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Torbalı Belediyesi Dağcılık Kulübü’nün kurucularından olan Selahattin Koçak, Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım için böyle bir etkinlik yaptıklarını ifade ederek, "Ata’mıza olan saygı ve sevgimizi bu şekilde göstermiş olduk. Ruhu şad olsun" dedi.
 
AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ise, 1400 rakımlı zirveye ulaşan dağcılık kulübü üyelerini arayarak kutladı. Başkan Görmez "Biz Torbalı farkıyla Atatürk’ü andık. 10 Kasım’da yas tutmak yerine, farklı sosyal, kültürel, sportif etkinliklerle Atatürk’ü eserlerini anmanın daha anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle dağcılık kulübümüzü kutluyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER