Toprak'tan Paris Bombacısıyla İlgili Flaş Açıklama

Fransa’nın başkenti Paris'te 13 Kasım'da gerçekleştirdikleri bombalı terör saldırısında ölen teröristlerden Ahmad Al Mohammad'ın, İzmir'de bir otelde kaldığı iddiaları üzerine Vali Mustafa Toprak'tan açıklama geldi.

Toprak'tan Paris Bombacısıyla İlgili Flaş Açıklama
Fransa'da 13 Kasım'da farklı noktalarda yaşanan terör saldırılarına katılanlardan birisinin ise, sahte Suriye pasaportu kullanan Ahmad Al Mohammad, olduğu açıklandı. Ahmad Al Mohammad'in saldırıdan önce İzmir'deki otele kayıt yaptırıp iki gün kaldıktan sonra ayrıldığı ileri sürüldü. 
 
Konuyla ilgili, açıklama yapan İzmir valisi Mustafa Toprak, söz konusu iddiayı doğrulamadı. Ellerinde böyle bir kayıt olmadığını da söyleyen Mustafa Toprak, ancak söz konusu terörist yada terör örgütüyle bağlantılı kişilerin, resmi olmayan yollardan gelip geçtiklerine yönelik bir tespitte bulunmalarının imkansız olduğunu ifade etti. 
 
 
Paris'teki bombalı saldırılar sonrasında, istihbarat birimlerinin, bölgede incelemelerde bulundukları da öğrenildi. Ancak terörist Ahmad Al Mohammad'in, kentten geçtiğine yönelik gerçek bir bilgi elde edemedi. İstihbarat birimleri, zaten gerçek ismi Fransa tarafından henüz belirlenemeyen teröristle aynı ismi taşıyan bir kişinin varlığını tespit ettiklerini, ancak onun da aynı kişi olmadığının, eldeki kayıtlara göre kuvvetli ihtimal olduğunu ifade etti.
 
Bu arada otel yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yapmadı ve ellerinde var olan bilgileri, gerekli birimlere teslim ettiklerini söylemekle yetindi.
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER