Toprakları Küçük Destekleri Büyük!

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, 5’inci Uluslararası Sağlık Turizmi panelini düzenleyen İzmir Balkan Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu üyeleri ile panele katılan yabancı konuklarla bir araya geldi.

Toprakları Küçük Destekleri Büyük!

Panelin, EXPO 2020 için önemli bir tanıtım fırsatı olduğunu vurgulayan Başkan Tartan, İzmir’in sağlık turizmi için de önemli bir merkez olduğunu; Balkan ülkelerinden gelen temsilcilere tanıtma fırsatı bulduklarını dile getirdi.

5’inci kez düzenlenen panelde EXPO 2020 ile ilgili sağlık turizmini ana tema olarak belirlediklerini ifade eden Bosna Hersek Fahri Konsolosu Kemal Baysak EXPO 2020 için sivil toplum örgütlerinin ve yerel yönetimlerin üzerine önemli görevler düştüğünü belitti. Şehri yönetenlerin önemli desteklerine ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Baysak, “Bir dönem belediye başkanlığı yapmış biri olarak şehri yönetmenin zorluğunu biliyorum. Kentin tanıtımı konusunda başarılı çalışmaların altında Hakan Tartan imzası var. Bunun yanı sıra önemli organizasyonlar düzenleyen sivil toplum kuruluşlarına önemli destekler veriyor. EXPO 2020 sürecinde Sağlık Turizmi Kenti İzmir konulu düzenlediğimiz panele katılan Balkan ülkeleri temsilcileri, hekimler ve dostlarımız bize güç kattılar. İzmirli sağlık kuruluşları tanıtım fırsatı buldu” dedi.

Bakanlığı ve milletvekilliği döneminde Balkan ülkeleri ile sıcak ilişkiler kurduğunun altını çizen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, “İzmir tanıtım konusunda çok önemli bir süreçte. EXPO 2020 için Yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının üzerine tanıtım görevleri düşüyor. İzmir Balkan Dernekleri Federasyonu’nun düzenlediği Sağlık Turizmi Kenti İzmir konulu panel Balkan ülkeleriyle ikili ilişkilerin gelişmesine olanak sağladı. Kenti dışa tanıtıcı organizasyonlar büyük oranda bizim tarafımızdan yapılıyor” dedi.

Balkanlardan küçük bir ülke olarak EXPO 2020 için oyumuz İzmir lehine olacak. Bu desteğin arkasında durarak adaylık sürecinde İzmir için destek isteyeceğiz. Dünyada birçok ülkede bulundum. İzmir’in misafirperverliğine hayran kaldım.

Bosna Hersek Sağlık Bakanlığı temsilcisi Çerkez Goran:
Bosna Hersek Sağlık Bakanlığı adına teşekkür ediyorum. Uzun zamandan bu yana sağlık bakanlığında çalışıyorum. İzmir’de kendi evimde gibi hissettim. Bakanlıklar arası iletişime geçip İzmir’i destekleyeceğiz.

Bulgaristan Milletvekili Dr. Nigyar Sahlim:
İzmir’i sağlık kuruluşları açısından çok zengin buldum. Tam donanımlı kuruluşlar hizmet veriyor. “Herkes için sağlık” sloganıyla ön plana çıkan EXPO 2020 resmi adayı İzmir’i destekliyoruz. Desteği tüm Bulgaristan’a yaymak adına çalışmalar yapacağız.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER