banner9

Toprak'a 3'ncü Nişan

Fransa'nın İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, daha önce verilen iki nişanın ardından bu kez de 'Chevalier dans l'Ordre National de la Légion d'Honneur' nişanı ile taltif edildi.

Toprak'a 3'ncü Nişan

Zeliha Toprak'a 1998 yılında Fransa Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından 'Chevalier de l'Ordre National du Mérite' nişanı, 2006 yılında Fransa Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından 'Üstün Hizmet' madalyası verildi. Toprak bu kez de 'Chevalier dans l'Ordre National de la Légion d'Honneur' nişanı aldı. Fransa'nın İzmir Konsolosluğu'nda gerçekleşen törende Toprak'a layık görülen nişan, Fransa'nın Türkiye Büyükelçisi Charles Fries tarafından yakasına takıldı.

Fransa Konsolosluğu'nda düzenlenen törene; Başkonsolos Bertrand Buchwalter, Ekonomi Müşaviri Daniel Gallissaires, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Başkan Yardımcısı Bernard Arkas, vali yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, konsoloslar ve fahri konsoloslar, işdünyası ile sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2017, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER