banner51

Toplam 4 Milyon'a Mal Oldu!

İZSU Genel Müdürlüğü, yılın son ayında Seferihisar’da yağmur suyu hattı, Kemalpaşa’da da kanal alt yapısı yatırımlarına başlıyor. İki çalışmanın toplam maliyeti 4 milyon liraya ulaşıyor.

Yıl boyunca 30 ilçenin alt yapı sorunlarını çözmek amacıyla birçok yatırıma imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, yılın son ayında Seferihisar ve Kemalpaşa’nın mahallelerinde önemli bir çalışma başlatıyor. Kemalpaşa Akalan Mahallesi ile Yukarı Sütçüler Mahallesi’nde yeni kanal şebekesi döşenerek bu mahalleler sağlıklı kanal sistemine kavuşturulacak. Toplanan evsel atık sular, Kemalpaşa kolektörü vasıtasıyla arıtmaya iletilecek. 1 milyon 437 bin liralık yatırımla önümüzdeki günlerde başlayacak çalışmalar Haziran 2015 tarihinde sona erecek. 
 
İZSU’nun ayrıca çevre yerleşimlerde yağmur suyu hatları oluşturarak taşkınları önleme çalışmaları da devam ediyor. Seferihisar’da Turabiye, Camikebir, Çolak İbrahim Bey ve Hıdırlık mahallelerine yağmur suyu kanalı döşeyecek olan İZSU, imalat çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlıyor. Yağışlarda yaşanan taşkınları önlemek amacıyla 4 mahalleye toplam 6.2 kilometre uzunluğunda yağmur suyu hattı döşenecek. 2 milyon 577 bin liralık yatırımla başlayacak çalışmalar Temmuz 2015 tarihinde sona erecek. 
 
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER