TOKİ Konutlarında Başvurular Başladı

İzmir'in Kınık ilçesinde, Belediye ile TOKİ işbirliğiyle yaptırılan toplam 276 konuttan ilk kura çekiminin ardından kalan 75'i 2+1 diğerleri ise 3+1 toplam 163 konut içinde taleplerin alınmaya başlandığı bildirildi.

TOKİ Konutlarında Başvurular Başladı

Fatih Mahallesi, Kocaömer Caddesi üzerindeki 67 bin metrekarelik alan üzerine geçen yıl Ekim ayında TOKİ tarafından yapımına başlanan 112'si 2+1, 164'ü de 3+1 olarak yapılan, 5'i kapıcı dairesi olarak planlanan toplam 276 konut inşaatının yüzde 80'lik bölümü geçen Eylül ayında tamamlandı. 67 bin metrakerelik alanda konutların dışında alışveriş merkezi, cami ve diğer sosyal donatı alanlarına da yer verilirken geri kalan 50 bin metrekarelik alan ise otopark ve yeşil alan olarak değerlendirildi. Ön talepleri alınan Selçuklu mimarisini andıran 2+1 ve 3+1 olmak üzere toplam 113 konut, geçen 29 Eylül'de Kınık Aile Yaşam Merkezi'nde yapılan kura çekimi ile sahiplerini buldu. Kalan 75'i  2+1, diğerleri ise 3+1 toplam 163 adet konut için ikinci talep başvuruları Kınık Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından alınmaya başlandı. Talepte bulunacakların 3+1 dairelere başvuru için Türkiye'nin her hangi bir ilinde ikamet ediyor olması, 2+1 daireler için ise İzmir'de ikamet edip ailenin aylık gelirinin 3 bin 200 liranın altında olması şartı arandığı bildirildi. 17 Kasım'da kura çekimi yapılacak olan dairelerin en geç Mart ayında teslim edilmesinin planlandığı kaydedildi. 3+1 dairelerin taksitlerinin kura çekiminden 4 ay sonra, 2+1 dairelerin ödemelerinin ise dairelerin tesliminden sonra başlanacağı belirtildi.

AK Partili Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer taleplerin kabülüne başlanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Tüm vatandaşlarımızı Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin yatay mimarisi ile en fazla 3 kat olarak inşa edilen içerisinde sağlık ocağı, ilkokul, cami bulunan konutlardansahip olma şansı için Belediyemiz Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne başvuruya bekliyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER