Toki Başkanı'ndan Kemalpaşa açıklaması

BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, İzmir’in Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ile birlikte ilçedeki TOKİ inşaat alanında incelemeler bulundu.

Toki Başkanı'ndan Kemalpaşa açıklaması
 
TOKİ tarafından Kemalpaşa’da yapımına başlanan 679 konut, 22 işyeri, 16 derslikli ilkokul, 16 derslikli ortaokul, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi çalışmaları devam ediyor.
TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kemalpaşa Belediye Başkanı ile birlikte inşaat alanında inceleme yaptı. Başkan Uğurlu, TOKİ Başkanı ile birlikte 2 bin 500 konutluk projenin hem ilk etabı olan 679 konut, 22 işyeri, 16 derslikli ilkokul, 16 derslikli ortaokul, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi çalışmaları hem de ikinci etap alanında incelemelerde bulunduklarını belirterek, "Çambel-Akalan mevkiinde ilk olarak alan çalışmaları başladı. Alan çalışmalarının bitmesi ile birlikte inşaat çalışmalarımız start aldı. Bugün de TOKİ Başkanımız ile birlikte inşaat çalışmalarını inceledik. Bizim ve Kemalpaşalı hemşerilerimizin hayali olan bir projenin daha hayata geçmesi bizleri oldukça sevindirdi. Ben TOKİ Başkanımıza ve projenin başlaması noktasında sürekli yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Kerem Ali Sürekli’ye teşekkür ediyorum" dedi.
 
2 bin 500 konut
 
Projenin mahalle konseptinde tasarlandığını belirten Uğurlu, toplamda 2 bin 500 konutun etap etap yapılacağını vurguladı. Başkan Uğurlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Mahalle konseptinde tasarlanan projeyle konutların yanı sıra işyerleri, okulları, spor ve oyun alanları, parkları, peyzajıyla kaliteli bir yaşam alanı oluşturuldu. Projede cephelerde yerel ve modern mimari sentezlendi. Yerleşim alanı projelendirilirken teraslama yapılarak binaların güneşten ve manzaradan yararlanması sağlandı."
 
Uğurlu, başvuru şartları ile ilgili olarak ilerleyen tarihlerde kamuoyuna gerekli açıklamaların yapılacağını sözlerine ekledi.
 
'Yatay Mimari' vurgusu 
 
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ise, 679 konutluk projenin sosyal donatı alanlarıyla yeni bir yaşam alanı olacağını söyledi. Hiçbir yerde en yüksek bina TOKİ binası olmayacak anlayışıyla konut ürettiklerini belirten Turan, Kemalpaşa projenin yatay mimari inşa edileceğini ve yöresel dinamikleri barındıracağını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER