Tire Süt İstikrarlı Yükselişini Sürdürüyor

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, Tire Süt'ün İzmir ve bölge ekonomisi için çok önemli bir değer haline geldiğini söyledi.

Gurme İzmir adı altında birleşen Ekoloji İzmir - 8. İzmir Organik Ürünler Fuarı ile Olivtech - 7. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı kapsamında ekrana gelen Benim Fuarım, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük'ü ağırladı.
 
Tire Süt Kooperatifi'nin  Türkiye'de örnek gösterilen en önemli kooperatiflerden biri olduğunun altını çizen Eskiyörük, amaçlarının marka kârından önce üreticinin kazanması olduğunu dile getirdi. Tire Süt'ün bugün İzmir'de ve bölgede süt fiyatlarını belirleme noktasında büyük bir güç haline geldiğini de belirten Eskiyörük, "Okullara dağıtılan süt ve süt kuzuları projeleriyle birlikte vatandaşlarımız sütümüzün lezzetini görmüş oldu. Bugün günlük 300 tonun üstünde süt satış kapasitemiz var." dedi.
 
Üreticiye dair projelerini her geçen gün yenileyerek teknolojiye ve çağa ayak uydurduklarını belirten Eskiyörük ayrıca "Hayvancılığın TOKİ'si" olarak nitelendirdiği ortak çiftlik projesinden de bahsetti. Köylerde küçük alanlarda hayvanlarına bakmaya çalışan vatandaşları bir araya getireceklerini belirten Eskiyörük, "Bu vatandaşlarımızın hayvanlarını ortak çiftliklere yerleştireceğiz. Makineler ortak kullanılacak. Böylelikle birim maliyeti her bir üreticimiz için düşeceğinden dolayı hayvan sahiplerimizin kârlılık oranı da artacak." dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER