banner51

Tire Devlet Hastanesi'ne Dev Ödül!

İzmir’in Tire İlçesi Devlet Hastanesi, Avrupa Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Birliği (HIMSS) tarafından verilen ’Dijital Hastane Sistemi’ ödülüne layık görüldü.

Tire Devlet Hastanesi'ne Dev Ödül!
 
İzmir Kamu Hastaneleri Birliği Güney Sekreterliği’ne bağlı Tire Devlet Hastanesi verdiği sağlık hizmetini, uygulamaya koyduğu ’Dijital Hastane Sistemi’ ile bir adım daha ileri taşıdı. Uluslararası bir sistem olan Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Birliği (HIMSS) Avrupa Kıtası Merkezi tarafından bu sistemi en başarılı şekilde uygulamaya koyan Avrupa’nın 29 hastanesi arasına girdi.
 
Avrupa’da 29 hastanede, Türkiye’de ise sadece beş hastanede kullanılan sistemi en başarılı şekilde uygulamaya koyan hastane seçilen Tire Devlet Hastanesi’ne, Roma’da düzenlenen törende ödül verildi. ’Kağıtsız Hastane’ unvanını aldıklarını belirten Tire Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Fatih Hayali, “Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Birliği hastalara sunulan sağlık hizmetlerinin elektronik ortamda uygulanmasını sağlayan sistemdir. Bu sistemle hastanemizde hastalar daha hızlı, kolay ve güvenli hizmet alabilmektedir. Hastalar ellerinde reçete, röntgen filmi, tahlil sonuçları, hasta dosyaları vb. hiçbir şey taşımamaktadırlar. Böylece hastanın hiçbir dokümanı kaybolmamaktadır. Aynı şekilde servislerde yoğun bakımlarda tüm işlemler tabletler ve bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Hasta mahremiyeti de gözetilerek hekimler kendilerine verilen şifreler ile evlerinden sabit bilgisayarlarından ve telefonları ile hastaneye bağlanıp hastalarının tedavilerini planlayıp tetkiklerine ulaşabilmektedir. Bu sistemle tüm hekim, hemşire ve diğer çalışanların daha güvenli veri, kayıpsız sistematik ve daha hızlı olmaları sağlanmıştır" diye konuştu.
 
İzmir Kamu Hastaneleri Birliği Güney Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan da, emeği geçen sağlık personeline teşekkür ederek, “Sağlık Bakanlığımız, bu kuruluş ile yaptığı anlaşma ile Türkiye’deki tüm hastaneleri bu sisteme dahil etmeyi planlamıştır. Sağlık hizmetlerinin daha kolay ve daha hızlı yürütülebilmesi için iletişimin ve bilişimin hızına doğru orantılı hareket etmek gerekir. Biz de Tire Devlet Hastanesi olarak ilkleri seven bir kurum olduğumuz için son gelişmeleri takip ederek tamamen kağıtsız hastane olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER