THP'li Gençlerden Anlamlı Etkinlik

Turancı Hareket Platformu İzmir İl Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Nutuk okuyarak kutladı.

THP'li Gençlerden Anlamlı Etkinlik

Burak Cilasun / Ben TV

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanırken İzmir'deyse dikkat çekici bir etkinlik vardı.

Turancı Hareket Platformu İzmir İl Başkanlığı, 29 Ekim'i Atatürk'ün gelecek nesillere adeta bir ders niteliğinde bıraktığı Nutuk adlı eserini okuyarak kutladı.

Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinliğe Turancı Hareket Platformu Genel Başkanı Caner Öztürk de katılırken, İl Başkanı Gökeren Şahin etkinlikte günün anlamını belirten bir konuşma yaptı.

'Atatürk'ü sadece sevmek, sosyal medyada fotoğrafını paylaşmak yetmez, fikirlerini ve ideallerini anlamak gerekir' diyen Şahin konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Doksan dört yıl önce bugün savaşlarla, siyasi ve ekonomik baskılarla sindirilmek istenen Türk Milleti'nin ayağa kalktığını ve ölümü esarete tercih ettiğini bütün dünyaya duyurduğu gündür. Bu millet Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla Samsun'da ayağa kalkmış, Sakarya'da bağımsızlık aşkını bütün dünyaya haykırmıştır. İstanbul'da düşman donanmasına bakıp ‘’Geldikleri gibi giderler’’ diyen irade, ‘’Milletin bağımsızlığını yine milletin azmi ve kararı kurtaracaktır’’ diyerek bu aziz milletle garbın devletlerine karşı topyekun mücadeleye girmiş ve muzaffer olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘’Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’’ diyerek Türk Milleti'nin ancak ve ancak yine millet tarafından idare edilebileceğini belirtmiştir. Bunun için en uygun yönetim şekli olan cumhuriyeti 29 Ekim 1923'te ilan ederek bu milletin makus talihine dur demiştir. Bundan yüzyıl sonra günümüzün siyasetinde ve medyasında cumhuriyet idaresine karşı hain planlar üreten dalkavuklar, tarihçi görünen soytarılar türemiştir. Yüce Önder Atatürk’ün bugünleri görmüşçesine yazdığı gençliğe hitabesinde, biz Türk Gençlerine verdiği görev, görevlerin en kutsalı ve en şereflisidir. Birinci vazifemiz, Türk İstiklalini Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Turancı Hareket Platformu gençleri olarak başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımızın düşman işgalinden kurtarılması ve cumhuriyet idaresinin yerleşmesi için mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER