'Terörü Bitirmeye Bir Adım Daha Yaklaşıyoruz'

Seçim çalışmalarına Menderes ilçesinde devam eden MHP İzmir 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç, sokak sokak gezerek halkın nabzını tuttu. Kılıç, MHP’nin aldığı her oyla, terörü bitirmeye bir adım daha yaklaştıklarını söyledi.

'Terörü Bitirmeye Bir Adım Daha Yaklaşıyoruz'
Kendilerine atfedilen “hayırcı" yaklaşımın asla gerçeği yansıtmadığını dile getiren Senem Kılıç, MHP’nin bölünmez bütünlüğe, PKK ile mücadeleye, toplumun refahına evet dediğini ve ülkenin selameti için koalisyona hazır olduklarını dile getirdi. Öncelikle devletin ve milletin bekaası için çalıştıklarını kaydeden Kılıç, anayasanın ilk dört maddesini kabul etmeyen tüm siyasi görüşlerin karşısında olduklarını, ilkeli ve prensipli bir politika modeliyle dik bir duruş sergilediklerini söyledi. Senem Kılıç, “Milletin değerlerini koruyan, risk oluşturacak tüm unsurların karşısında yer alan, siyasi bir çıkar gözetmeksizin doğruyu yanlışı mertçe ortaya koyan MHP’nin haklılığı son yaşanan terör olaylarından sonra bir kez daha kanıtlanmıştır. Ülkeyi korumak için aziz milletimizin huzurlu ve güvenli geleceği için terörün her türlüsünün karşısındayız. Teröristle asla masaya oturmayız. MHP’nin güçlendiği her adımda, bu ülkedeki terör odakları can derdine düşüp kaçacak delik arayacaktır. Bu ülkede maalesef terörle mücadele konusunda siyasi irade noksanlığı var" diye konuştu.
 
"ÖNCELİĞİMİZ CAN GÜVENLİĞİ OLDU"
 
Hükümetin hangi görüşten olursa olsun önceliğinin vatandaşının can ve mal güvenliğini sağlamak olduğunun altını çizen Senem Kılıç, şöyle devam etti:
 
“Ankara’daki son patlama tek kelimeyle bir yıkımdır. Canlı bombaların başkentimize kadar gelebilmesi, güvenlik ve istihbarat kurumlarının ise bundan habersiz kalmaları ise sorgulanması gereken ayrı bir sorundur. Teröristler tüm Türkiye’ye her an her yerde canımıza kast edebilecek güce sahip olduklarını göstermiştir. Artık hiçbir vatandaşımızın can ve mal güvenliği kalmamıştır."
 
"SEÇİM TIRIMIZI KALDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR"
 
Buca Çevik Bir Meydanı’ndaki seçim TIR’ının kaldırılmak istenmesine anlam veremediğini belirten MHP İzmir 1’inci Bölge 2’nci sıra Milletvekili Adayı Senem Kılıç, Kaymakamlık’tan ve emniyetten 5 günlük izin aldıklarını belirterek, "Halkla iç içe olmak ve onların ayağına gidebilmek için tasarladığımız seçim TIR’ını yasalara uygun olarak ve gerekli tüm izinleri alarak meydana yerleştirdik. Ama bunu AKP’liler Seçim Kurulu’na şikayet etmiştir. Bizim seçim TIR’ımız gözükmesin diye, önüne kendi seçim otobüslerini ve afişlerini koymuştur. Bize yapılan muamele en hafif tabirle demokrasi dışıdır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2015, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER