banner9

'Teröre İzin Vermeyeceğiz'

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım Gaziemir'de Svalinn Otelde düzenlenen toplantıda Gaziemirli kanaat önderleri, muhtarlar, işadamları ve teşkilat ile buluştu, "Seçimlerden sonra gördük ki bunlar hepimizi aldattı. İradesi dağda olan bir terör destekçisi çıktı yine karşımıza. Onlar samimi davranmadılar. Bunun hesabını yine bu millete ödeyecekler" dedi.

'Teröre İzin Vermeyeceğiz'
Toplantıda kardeşlik ve birlik mesajı veren Yıldırım, birliği kaybetmediğimiz sürece her sorunu ülke olarak aşacaklarını anlattı. Yıldırım 1 Kasım seçimlerinin bu karamsar tablodan kurtulmak için bir fırsat olduğunu söyledi, "Tarihin her döneminde bu topraklar üzerinde oynanan oyunlar bu gün yine farklı versiyonlarla sahneye konuyor. Biz tarihimiz boyunca hiç esaret altına girmemiş bir milletin çocuklarıyız. İngilizler de esaret altına girmez fakat bizim farkımız; yönettiğimiz hiçbir milleti de esaret altına almadık. Bu millet yüzyıllardır birlikte yaşamanın, hoşgörünün, kardeşliğin beşiği oldu. 16 devlet kurduk hepsinin adı Türk devleti idi. 72 milletin bir arada yaşadığı Osmanlı'nın adı da Türk devletiydi" diye konuştu.
 
Türkiye'nin önünü kesmek için kullanılan terör örgütleri ile mücadeleden asla taviz vermeyeceklerini ifade eden Yıldırım şöyle konuştu; 
 
“Bu terör örgütü dünün meselesi değil, ne zaman bir kalkınma hamlesi yapsak bundan rahatsız olanlar boş durmuyor. Güçsüz düşürme politikaları ile bu güne geldik. Bu politikaların başında da terör geliyor. Terör örgütü ilk sesini duyurduğunda hedefi ülkeyi bölmek kopardığı topraklarda devlet kurmaktı. Bunu yapamayacaklarını anladılar. Söylem değişti. 'Biz ayrı toprak istemiyoruz, demokratik yollardan hakkımızı arayacağız, barışa şans verin' dediler. Milletimiz de bu çağrıya kulak verdi, seçimlerde 6,5 milyon vatandaşımız bu partiye oy verdi. Biz barış çağrısına olumlu yanıt verdik. Seçimlerden sonra gördük ki bunlar hepimizi aldattı. İradesi dağda olan bir terör destekçisi çıktı yine karşımıza. Onlar samimi davranmadılar. Bunun hesabını yine bu millete ödeyecekler. Hiç kimse bu devlet ile bilek güreşi yapamaz. Bölücülüğü ortadan kaldırdığımız gibi terörü de kaldıracağız. İnadına kardeşlik, inadına birlik. En güçlü savunma silahımız güçlü bir devlet olmaya devam etmektir. Vatanımız tek, Milletimiz tek, Bayrağımız ay yıldızlı al bayrak, güçlü bir devlet ile bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkacağız."
 
Gün boyu Gaziemir'de seçim çalışmalarını sürdüren Binali Yıldırım ilçede bulunan Otokent Sitesi, ESBAŞ'daki firmaları ziyaret edip çalışmalarını Balçova'da sürdürdü. 
 
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2015, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER