Terör Acısı Son Bulsun

İzmir Balkan Dernekleri Federasyonu ve İzmir Şehit Aileleri Derneği birlikte yaptıkları basın açıklamasında terörün son bulması, akan kanın durması ve acıların bir daha yaşanmamasını istedi.

Terör Acısı Son Bulsun
İzmir Valiliği içinde bulunan İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği'nde yapılan basın açıklamasında ilk sözü alan İzmir Balkan Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Savaşan, 30 Yıldan fazla bir zamandır terör denen illetin ülkemize maddi ve manevi zararlar vererek gencecik evlatlarımızın canlarını aldığını belirterek, "Ancak son yıllarda terör alabildiğine yaptığı kalleşçe katliamlar sonucu anne, baba ve şehit ailelerimizin ocağına ateş düşürmüştür. 20 Temmuz'da Suruç'ta patlatılan canlı bomba ile 34 vatandaşımız hayatını kaybetmiş,100 vatandaşımız yaralanmıştır. Sürekli güvenlik güçlerimiz asker ve polislerimiz Şehit olmaktadır.10 Ekim 2015 cumartesi günü Ankara tren garı önünde barış ve demokrasi mitinginde yine iki canlı bombayla şu ana kadar 97 vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve 246 vatandaşımız yaralanmıştır. Bu terör eyleminin yanı sıra PKK'nın yaptığı terör eylemleride ülkemizin güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerimiz, mehmetçiğimiz, polisimiz ve vatandaşımızın canına kıyılmıştır. Bu terör eylemlerini yapan gruplaraı dış güçler açıkça destek vermektedir. Terör gruplarına silah yardımı yapılmakta her türlü lojistik destek verilmekte olup biran önce kesin ve katı önlemler alınması ve ülkemizde terör belasını hortlatmaya kalkanlara ağır cezaların verilmesini istiyoruz" dedi. 
 
İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği yönetim Kurulu Başkanı Hatice İşbilen de ülkemizi kaosa süreklemek isteyenlere izin verilmeyeceğini belirterek, "Yaşanan terör olaylarından, katliamlardan geride kalan eş ve çocukların acısı çok büyük. Bizlerin çektiği acıları hiç kimse yaşamasın. Artık bu yaşadığımız acılar son olsun. Güzel günlerde huzur içinde yaşamak istiyoruz" dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER