Teras Gökyüzü İzmir'e Değer Katacak

İzmir’de daha önce 30 milyon TL’lik yatırımla İzmir Evleri ve Uzunyayla Evleri projelerini tamamlayan Uzunyayla Grup, Narlıdere’de Teras Gökyüzü’nü hayata geçiriyor.

Teras Gökyüzü İzmir'e Değer Katacak
 
1991 yılında kurulan, tuğla, hazır beton ve enerji yatırımlarıyla dikkat çeken Uzunyayla Grup, İzmir’deki 3’ncü projesi Teras Gökyüzü’nü basın toplantısı ile tanıttı. Swissotel’de düzenlenen toplantıda 10 dönüm arazi üzerinde toplam 91 adet konutun, alışveriş merkezinin ve 4 katlı kapalı otoparkın yer alacağı Teras Gökyüzü projesinde sıradışı bir mimari yapı ortaya koyduklarını kaydeden Uzunyayla Grup Başkanı Mehmet Ali Uzunyayla, proje içinde yer alan alışveriş merkezi ile ev sahiplerinin ve bölgenin tüm ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi. Narlıdere’nin kentin yaşam merkezlerinden biri olduğunu belirten Uzunyayla, "Projesi M + D mimarlık tarafından çizilen Teras Gökyüzü, körfeze hakim konumu, alışveriş merkezi, teras bahçeleri ve yeşil alanlarıyla birlikte çevreci yapısıyla dikkat çekiyor. 7 bin 500 metrekarelik yeşil alanı ve projeyi çevreleyen yürüyüş ve koşu parkuru da ev sahipleri için özel olarak tasarlandı" dedi.
 
Teras Gökyüzü projesi için 25 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerini kaydeden Mehmet Ali Uzunyayla sözlerine şöyle devam etti:
 
"Projede toplam 140 araçlık açık ve kapalı otopark alanı, 2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde 91 adet daire, botanik bahçeli ve teraslı evler, camlı asansör, özel güvenlik, yeşil alanlar, havuz, spor salonu, tenis ve basketbol sahası, 16 farklı sektörde hizmet verecek alışveriş merkezi yer alıyor. 2017 yılında tamamlanacak Teras Gökyüzü, kent merkezine ve okullara yakın konumu ve havalimanına 15 dakikalık mesafesiyle de tercih ediliyor."
 
Teras Gökyüzü projesi mimarı Dürin Süer ise teras ve geniş ortak yaşam alanları ile İzmirlinin vazgeçemediği komşuluk ve sokakta yaşam kültürünü yaşatmaya devam edeceklerini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER