Temizlik Seferberliği Başladı!

Kentin merkezi noktalarına modern ve estetik bir görünüm kazandırmak isteyen Karşıyaka Belediyesi, Mavişehir Balıkçı Barınağı bölgesinde geniş kapsamlı temizlik ve yenileme seferberliği başlattı.

Temizlik Seferberliği Başladı!
Çalışmalarda, batmış ve kıyıya vurmuş tekneler, kaçak baraka, yapı ve iskeleler kaldırıldı, sorumlulara da cezai işlem uygulandı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Kent düzenini sağlamak ve ilçemizin merkezi noktalarını daha modern bir görünüme kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 
 
ÇEVRE KİRLİLİĞİ ÖNLENECEK
 
Karşıyaka’da çeşitli kurumların katkılarıyla hayata geçirilen temizlik seferberliği kapsamında, Mavişehir Balıkçı Barınağı bölgesi kaçak yapılardan arındırıldı, çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçildi. Karşıyaka Belediyesi Zabıta Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen çalışmalar, Liman Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin işbirliğiyle gerçekleştirildi. Çalışmalara Karşıyaka Belediyesi Temizlik İşleri ve Fen İşleri Müdürlüklerine bağlı ekipler de katıldı. 
 
20 KAMYON ÇÖP TOPLANDI
 
Temizlik seferberliği kapsamında bugüne kadar, denize batmış 15 ve kıyıya terk edilmiş 20 tekne kaldırıldı. Bölgeden 30 kamyon çöp temizlendi. Yürüyüş yolunu kesintiye uğratan yasa dışı yapı, baraka ile iskele ve dubalar kaldırılmaya başlandı. Sorumlulara da cezai işlem uygulandı. Çalışmaların sürekli hale getirileceği, çevre ve görüntü kirliliğini önleyecek tedbirlerin de en sıkı şekilde alınacağı belirtildi.
 
SÜREKLİ HALE GELECEK
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyakamızın kıyı şeridini kaçak ve kötü görünümlü yapılardan temizlemek, çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek için çalışıyoruz. Karşıyakalıların en çok uğradığı mekanlardan biri olan balıkçı barınağımızı da daha modern bir görünüme sokacağız. Çalışmalarımız sürekli hale gelecek. Kent düzenini hep birlikte sağlayacağız” dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER