banner51

Telefon Dolandırıcıları Yakalandı

İzmir’in Çeşme İlçesi’nde, telefonda kendilerini ’polis’ olarak tanıtıp, bir kadının altınlarını dolandırdıkları ileri sürülen 4 şüpheli, polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Dolandırılan kadının altınlarından bir bölümü bulunurken, şüpheliler polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Telefon Dolandırıcıları Yakalandı
Dün öğleden sonra, Çeşme’de yaşayan S.T. isimli kadını telefonla arayıp, kendisini polis olarak tanıtan bir kişi, yanlarında savcı da olduğunu belirtip, "Bir hırsızlık olayına adınız karıştı. Bu nedenle evinizde ne kadar altın varsa incelenmek üzere bir torbaya koyarak bize vermeniz gerikiyor. Gerekli incelemenin ardından tekrar size iade edeceğiz" dedi. Bunun üzerine S.T., evdeki 17 tam ve 13 çeyrek Cumhuriyet altını, 2 altın bileklik, 1 elmas yüzük ve 1 altın küpeyi bir torbaya doldurup, telefonla konuşarak evden telaşlı bir şekilde çıktı. S.T.’nin ellinde torbayla ve sürekli telefonla konuşarak evden çıktığını gören komşuları, durumdan şüphelenip, polisi aradı. Çeşme İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, komşularından S.T.’nin fotoğrafını istedi. Bunun üzerine komşuları Facebook’tan S.T.’nin fotoğrafını bulup, polise gönderdi. Polis, fotoğraftan yola çıkarak S.T.’yi buldu. S.T., kendisini bulan polislere, altınları telefondaki kişilerin belirttiği yere bıraktığını söyledi.
 
O sırada dolandırıcılar, S.T.’yi tekrar arayıp, bu defa para istedi. Bunun üzerine polis, S.T. ile birlikte hareket etti. S.T.’den, bir torbaya para yerine kağıt parçaları doldurup, dolandırıcıların telefonda söyledikleri Çeşme Adliyesi yakınındaki çöp konteynerine bırakmasını istedi. Telefonda S.T.’yi yaklaşık 3.5 saat boyunca çevredeki çeşitli çöp konteynerlerine yönlendiren dolandırıcılar, en sonunda Çeşme Adliyesi ile Çeşme Merkez Sağlık Ocağı arasındaki çöp konteynerinde karar kıldı. S.T.’nin buraya bıraktığı poşeti almaya gelen dolandırıcılardan B.A., polis tarafından suçüstü yakalandı. B.A.’nın üzerindeki aramada S.T.’ye ait altınlardan küçük bir bölümü bulundu. MOBESE kameralarını da incelemeye alan polis, B.A.’nın yanındaki üç kişiyle birlikte bir otomobile bindiğini belirledi. Bu otomobilin plakasından yola çıkan polis, tespit edilen İzmir’deki bir adrese operasyon düzenleyip, şüphelilerden F.B., Y.B. ve H.Ç.’yi de yakaladı. Otomobilde ve şüphelilerin üzerindeki aramada S.T.’ye ait birkaç altın daha bulundu. Şüpeliler, Çeşme İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Gözaltına alınan 4 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER