Teknolojik Uyku Festivali Başvuruları Başladı

TEKNOLOJİ çağının beraberinde getirdiği dijital bağımlılıktan 48 saat boyunca uzak kalmayı sağlayan Buca Belediyesi 2. Teknolojik Uyku Festivali’nin başvuruları başladı.

Teknolojik Uyku Festivali Başvuruları Başladı
 
İlk kez geçen yıl düzenlenen Teknolojik Uyku Festivali’nin ikincisi için başvurular başladı. Bu yıl 15-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Buca Belediyesi 2. Teknolojik Uyku Festivali’ne katılmak isteyenler, ön kayıtlarını 31 Temmuz tarihine kadar www.uykufestivali.com internet adresi üzerinden yapkırabilecek. Buca Belediyesi’nin Radyo Romantik Türk işbirliğiyle düzenlediği festival bu yıl da Kaynaklar Kale mevkiinde gerçekleştirilecek. Festivalle, günümüzde artık tıp literatüründe de yerini alan dijital bağımlılıktan 2 gün uzaklaşarak, yüz yüze iletişimi yeniden keşfetmek amaçlanıyor. Kaynaklar’ın eşsiz doğasının içinde, cep telefonu ve tabletlerin yasak olduğu festival süresince katılımcılar, doğal ürünler tüketirken, artık unutulan sokak oyunlarını oynayarak, doğanın dinginliği içinde kitap okuyarak, yürüyüşler yaparak, dijital dünyanın bilgi bombardımanından uzak keyifli vakit geçiriyor.
 
31 Temmuz’da son bulacak ön kayıtın ardından noter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenecek 400 katılımcı 15-17 Eylül tarihleri arasında unutulmaz bir deneyim yaşayacak.
 
DİJİTAL DETOKS
 
Dünyada benzeri bulunmadığı belirtilen festival için ’dijital detoks’ tanımlamasını yapan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, insan ilişkilerinin dijital dünyadan çıkarak, yeniden yüz yüze kurulabildiği festivale ilişkin görüşlerini, "Geçen yıl 4 günde 10 bine yakın başvuru oldu. Bu da gösteriyor ki hepimiz aslında cep telefonlarımıza sığdırdığımız dünyanın bizleri hapsettiği yalnızlıktan şikayetçiyiz. İlk festivalde Türkiye’nin farklı illerinden, hatta yurt dışından gelen 200 katılımcı, festival alanında çok güzel dostluklar kurdu. Karşısındaki insanın gözlerinin içine bakarak sohbet etmenin keyfine yeniden vardı. Bu yıl da yepyeni dostluklar kuracağımıza inandığımız festival için heyecanla hazırlıklarımızı sürdürüyoruz" sözleriyle dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER