banner51

Tebrikler Ömer!

İzmir Büyükşehir Belediyesi grafikeri Ömer Çam, Burdur’da düzenlenen Uluslararası Karikatür Yarışması’nda birinci olarak büyük başarıya imza attı.

Tebrikler Ömer!
Burdur Müze Müdürlüğü’nün tarafından Müzeler Günü nedeniyle düzenlenen “Eski Eser - Müze ve İnsan İlişkileri” konulu Uluslararası Karikatür Yarışması’nda birincilik ödülü İzmir’e geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ulusal ve uluslararası çok sayıda başarıya sahip grafikeri Ömer Çam, 85 karikatüristin 176 eserle katıldığı yarışmada, jürinin zorlu seçiminin ardından birinciliğe layık görüldü. Çam, kendisine birincilik getiren eserinde, tarihi testi üzerine Budur Gölü şeklinde karikatüre ettiği çatlaktan akan suyla bölgenin en önemli gölünde yaşanan kuraklığa dikkat çekmeyi amaçladığını belirtti. 
 
Ömer Çam kimdir?
 
1965 yılında Selçuk’ta doğan Ömer Çam, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun oldu. Karikatüre 1978 yılında başlayan Çam’ın ilk karikatürü dönemin popüler mizah dergisi GırGır’da yayınlandı. Çeşitli mizah dergilerinde karikatürleri ve çizgi romanları yayınlanan Çam’ın ulusal ve uluslararası yarışmalarda çok sayıda ödülü bulunuyor. 
 
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2014, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER