banner9

TEB İzmir Cup'ta 9'uncu Start

Türk tenisinin önemli klasiklerinden biri haline gelen 9’uncu TEB İzmir Cup ATP Challenger Turnuvası’nda ana tablo maçları başladı.

TEB İzmir Cup'ta 9'uncu Start
 
Organizasyonun düzenlendiği Örnekköy’deki Ulusal Tenis Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen açılış toplantısına Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş, Tenis İl Temsilcisi Bülent Necimoğlu, Başhakem Roland Herfel, Turnuva Direktörü Zeynep Kavak ve tenisçiler Altuğ Çelikbilek ile Stefanos Tsitsipas katıldı.
 
Geleneksel turnuvanın bu yıl Türk Ekonomi Bankası’nın ana sponsorluğunda gerçekleştiğini söyleyen Federasyon Başkanı Durmuş, şöyle dedi:
 
"Toplam 64 bin euro ödüllü turnuva, dünyada kendi klasmanının en iyi organizasyonlarından biri haline geldi. Geçmişte yolu İzmir’den geçen tenisçiler, dünya klasmanında üst sıralara tırmandı. Bu yıl 5 sporcumuz teklerde ana tabloda mücadele ediyor. Hedefimiz tenisle İzmir’den ülke tanıtımını en iyi şekilde yapmak."
 
FİNAL 25 EYLÜL’DE
 
TEB İzmir Cup’ta 32 sporcunun yer aldığı tekler kategorisinde final 25 Eylül Pazar günü, çifler finali ise 24 Eylül Cumartesi günü oynanacak. Tekler ana tabloda ülkemizi geçtiğimiz yıllarda dünya sıralamasında ilk 100’e giren ilk Türk tenisçi olan Marsel İlhan’ın yanı sıra wildcard alan Anıl Yüksel, Cem İlkel, Muhammet Haylaz ve Altuğ Tunçbilek temsil ediyor. Çiftler ana tablo maçlarında ise dün Altuğ Tunçbilek-Sarp Ağabigün ikilisi tur atlarken diğer sporcularımız elendi.
 
Marsel ilhan ise bugün saat 18.00’de İsviçreli Marco Chiudinelli ile karşılaşacak.
 
 
Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2016, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER