TAYSAD Üye Toplantısı Yapıldı

TAYSAD, üye toplantısını İnciraltında ki Wyndham otelde gerçekleştirdi. Toplantıya Ford Otosan genel müdürü Haydar Yenigün’ün Otosan’a giriş hikâyesi damgasını vurdu.

Taşıt araçları yan sanayicileri derneği’nin (TAYSAD) üye toplantısı inciraltı’nda ki WYNDHAM otelde düzenlenen toplantı ile gerçekleştirildi.

Toplantıya, TAYSAD başkanı Doktor Mehmet Dudaroğlu, Ford Otosan Genel müdürü Haydar Yenigün, Eximbank Genel Müdürü Hayrettin Kaplan ve birçok sektör temsilcisi katıldı.

Sektörün sorunlarının ve gelişiminin konuşulduğu toplantıda ilk sözü TAYSAD yönetim kurulu başkan yardımcısı Mustafa Zaim Yaptı. Zaim, eylül sonu verilerine göre toplam araç üretimimiz geçen yıla göre yüzde 6 büyüyerek 840 bin 396 araca ulaştı. İhracatımız ise aynı dönemde yüzde 15 artarak 618 bin adete ulaştı’’ diye konuştu.

Zaim’in konuşmasının ardından TAYSAD yönetim kurulu başkanı Mehmet Dudaroğlu konuşmasını gerçekleştirdi. Dudaroğlu, ARGE merkezlerinin önemine değindi.

Ford Otosan Genel müdürü Haydar Yenigün ise ‘’Ben meslek lisesi mezunuyum. Beni meslek lisesi mezunu olduğum için Ford Otosan’a almadılar. Sen meslek lisesi mezunusun Otosan’a giremezsin dediler. Bana çarpma bölme testi yapmadılar ama çok ilgi çekici bir teste tabii tuttular ve ben o testi geçerek şuan bulunduğum pozisyona geldim. Bizim işimize mühendislerin çok büyük katma değeri var ama meslek lisesi mezunu olan bu işin mutfağından yetişmiş arkadaşlarımız da en az mühendis arkadaşlarımız kadar yetenekli’’ diye konuştu.

Öte yandan TAYSAD, ‘’ATMA DEĞERLENDİR MESLEK OKULLARINI GÜÇLENDİR’’ projesi kapsamında, sektör temsilcilerinin kullandığı kalibrasyona uygun olmayan ölçü aletlerini toplatarak aletlerin meslek liselerinde ki öğrenciler tarafından kullanılmasını sağlayacak.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER