banner51

Taşer, Kongre Sürecini Anlattı

İzmir'de kongre sürecine giren MHP, 2015 seçimi öncesinde teşkilatlarını güçlendirip sandığa etki edebilecek yönetimler oluşturmak istiyor.

Taşer, Kongre Sürecini Anlattı

Burak Cilasun / Ben TV

MHP İzmir Yerel Yönetimlerden Sorumlu Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Murat Taşer, 2015 seçimi öncesi partisinin İzmir'deki kongre süreci hakkında Ben TV'ye açıklamalarda bulundu. 

Kongre sürecinin konuya ilişkin yasalar çerçevesinde sıkıntı yaşamadan atlatılacağını söyleyen Taşer, öncelikli hedeflerinin MHP'yi İzmir'de ciddi bir başarıya ulaştırmak olduğunu söyledi.

Taşer, ilçe kongrelerine ilişkin şöyle konuştu;

"Adaylarımızda liyakat ve MHP'yi temsil edebilme kabiliyeti aramakla birlikte demokratik bir seçim süreci yaşayacağımıza inanıyoruz. Eskiden kongrelerimize tek adayla giderken şimdi özellikle merkez ilçelerde birden fazla liste ve aday görmek mümkün. Bu durum da haliyle sıkıntıya yol açıyor. Elimizden geldiğince tek adaya indirmeye çalışıyoruz. 2-3 liste olunca değerli insanlar yönetim dışında kalabiliyor. Biz de bunu istemiyoruz.  Mevcut durumda metropol ilçeler Buca, Karşıyaka, Karabağlar ve Bayraklı ile Torbalı'da birden çok aday ve liste var. Bornova'da ise uzlaşı sağlanmışa benziyor. Tek listeyle sandığa gidileceğini düşünüyorum."

"Flaş transferlerimiz olacak"

MHP'li Murat Taşer, 2015 seçimleri içinse iddialı konuştu. Taşer, "Patlama yapacağız." dedi.

"2015 seçimleri için mutlaka hedeflerimiz var. Yerel seçimlerde, "İzmir MHP'li belediye başkanlarına hazır olsun"  diyerek yola çıkmıştık. 2 kutuplu bir seçimde seçmen rahat hareket edemedi. Buna rağmen 2 belediye kazandık. Aradığımızı tam olarak bulamasak da eskiye nispeten oyumuzu arttırdık. Bu seçimde seçmen daha serbest ve hür iradeyle oyunu kullanacak. MHP kadroları İzmir'de çok büyük sürpriz yapacak. Milletvekili adayı yapılsın ya da yapılmasın herkes sahada olmalı herkes elini taşın altına koymalı. MHP Genel Merkezi hiç kimseye milletvekilliği adaylığı konusunda adaletsiz davranmayacak. Tam aksine eşit olacak. Önemli olan MHP'yi toplumda temsil edecek ve sandıkta karşılık bulacak isimlerin aday olmasıdır. Seçim öncesi mutlaka şehrin saygın isimlerinden flaş transferlerimiz olacak." 

 
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER