Tartan Ödülü Kaptı!

Türkiye’nin en başarılı belediye başkanları arasında ilk sıralarda yer alan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’a , Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği 118-R Yönetim Çevresi Federasyonu tarafından Uluslararası Lios Kulüplerinin en prestijli ödülü olan ’ Melvin Jones Dostluk ödülü verildi.

Tartan Ödülü Kaptı!

Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği 118-R Yönetim Çevresi Federasyonu Başkanı Ahmet Aşır, 29 Ekim Cumhuriyet Balosu’nda düzenlenecek ödül töreninde, hizmetleriyle örnek bir belediye başkanı olmasının yanı sıra paylaşımcı özelliği ve insan odaklı sosyal projeleri hayata geçirmesi dolayısıyla Dr. Hakan Tartan’ı bu ödüle bu ödüle layık gördüklerini belirterek, “Yerel hizmetlerde Türkiye’de ilkleri yaptığınız, gençlere ve kadınlara yönelik hizmetlerinizle örnek olduğunuz ve daha sayamadığımız pek çok değerli özelliklerinizden dolayı siz de artık bir Melvin Jones dostusunuz” değerlendirmesinde bulundu.

Tartan, duygularını şu sözlerle ifade etti: "Bu ödülün benim için anlamı çok büyük. Böylesine önemli uluslararası bir ödüle layık görülmüş olmak gurur verici . Bu ödülü bana destek ve güç veren halkım adına alıyorum ve onlar adına Lions ailesine çok teşekkür ediyorum. İnsan odaklı çalışmalarımızla halka hizmet vermeye çalışıyoruz. Ülkemiz ve kendimiz adına gurur verici olaylar bunlar. Önümüzde daha yapacak çok iş var. Bu ödüller bir alamda bizi motive ediyor, kamçılıyor.”

29 Ekim’de üst düzey katılımla Dr.Hakan Tartan’a verilecek ödül Uluslararası hizmet kuruluşu Lions Kulübü'nün en büyük hizmet ödülüdür. Melvin Jones Fellowship Dostluk Ödülü, insanlığa ve toplumun kalkınmasına katkıda bulunan, şevkat ve paylaşımcılık özelliklerine sahip, toplum tarafından beğenilen sosyal projeleri olan kişilere verilen bir ödül. Lions kulüplerinin kurucusunun adını taşıyan ödül, 1973'ten beri Türkiye'de veriliyor.
Ödül, bugüne kadar toplumda iz bırakan Süleyman Demirel, Türkan Saylan, Yıldız Kenter, Suna Kıraç, Uğur Dündar, Dr. Mehmet Öz, Oya Eczacıbaşı, Haldun Dormen, Hayrettin Karaca, Yılmaz Özdil ve Betül Mardin’e verildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2012, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER