Tartan Kadınları Unutmadı

Kadına yönelik çalışmaları ile taraflı tarafsız her kesimin takdirini toplayan Konak belediyesi, başkan Hakan Tartan'ın da katıldığı piknik'te 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutladı.

Tartan Kadınları Unutmadı
Dünya Kadınlar Günü’nde binlerce İzmirli kadın Konak Belediyesi’nin düzenlediği piknikte buluştu. İnciraltı Kent Ormanı’nda gerçekleşen piknikte bir yandan “bahara merhaba” diyen kadınlar bir yandan da Kadınlar Günü’nü kutladı
 
Dans yarışmaları, karaoke ve konserlerle başlayan eğlenceye, altı noktada gerçekleşen mangalda köfte servisi de lezzet kattı. Kurulan onlarca metrelik masalarda ikramların tadına bakan kadınlar mangalda köftenin yanında tavuklu pilav, İzmir lokması, çoban salatası ve taze meyveler ile şölen tadında bir gün yaşadı.
 
Dünya Kadınlar Gününü içlerinden geldiği gibi dans ederek, şarkılar söyleyerek kutlayan kadınlara Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan da eşlik etti. Piknik alanına geldiği anda kadınların alkışları ve ‘En büyük başkan bizim başkan’, ‘Başkanımız yolunuz açık olsun’ tezahüratları ile karşılanan Başkan Tartan, yaşanan sevgi selinin İzmir kadınlarının yüreğinin büyüklüğünü gösterdiğini söyledi. Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Tartan, her zaman olduğu gibi bundan sonra da kadınların yanında olmaya devam edeceğini ifade ederek şöyle konuştu:“Bugüne kadar okullarda, sosyal etkinliklerde, kültür sanatta, hizmette ben vardım; sıkıntılı gününüzde de ben vardım, iyi günde kötü günde hep yanınızda oldum ve olmaya devam edeceğim. Biliyorum ki benim sinin yanınızda olduğum gibi sizler de benim yanımdasınız, arkamdaki güçsünüz. Yaşadığımız süreçte sevgi, saygı ve dostluk söyleminde bulunan; deneyimiyle, Konak’ta geçmişte yaptıklarını geleceğin teminatı olarak gösterebilen tek kişi de benim. Ben siyaset içindeğil, kimseyi kırmak için değil hizmet için buradayım. Biz kırılsak da kırmayız, üzülsek de üzmeyiz. Sizin dostluğunuz ve sevginizle önümüzdeki dönemde de birlikteyiz. Sizler için sevgi, saygı ve dostluk tohumları ekmeye devam edeceğim. ”
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2014, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER