banner51

Tariş'ten 'Ortaklık' Çağrısı

TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek, genç üreticiyi kooperatife ortak olmaya çağırdı, "Zeytin bir sevdadır, gelin siz de ortak olun. Bu sayede sektör de daha dinamik ve enerjik bir yapı kazanacaktır" dedi.

Tariş'ten 'Ortaklık' Çağrısı
 
TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek, gençlere kooperatiflere sahip çıkma çağrısında bulundu. Kendisinin 1980 yılında genç bir kooperatifçi olarak Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’ne ortak olduğunu hatırlatan Sürek, kooperatif yöneticiliğinden Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı’na uzanan süreçte üreticinin hakkını savunacak bir yapının önemini daha iyi anladığını vurguladı.
 
'SEVGİ, BİLGİ VE EMEK'
 
Zeytinciliğin sevgi, bilgi ve emek istediğinin altını çizen Sürek, “Türkiye kooperatifçilik tarihinde yapılan yanlışlara karşı biz Tariş Zeytinyağı olarak, pek çok alanda dünyadaki örneklerle yarışacak başarılar gösterdik, bu konudaki olumsuz algıyı tersine çevirdik. 2000 yılındaki özerkleşme sürecinden sonra bu duruma en kolay uyum sağlayan, pazarlama şirketini kuran, internet çağında satışı hayata geçirerek ilk web sitesini kuran, tasarım ve Ar-Ge’ye büyük önem vererek, dünya çapında bir laboratuvarı hayata geçiren yine Birliğimiz oldu. Temennimiz bu başarıyı devam ettirirken, kooperatifçiliğin başarısı konusunda da umut olmak" dedi. Egeli zeytin ve zeytinyağı üreticisine seslenen Sürek, gençlere "Zeytin bir sevdadır, gelin siz de ortak olun. Bu sayede sektör de daha dinamik ve enerjik bir yapı kazanacaktır" diyerek, ortak olmaya çağırdı.
 
'KAZANAN ÜRETİCİ OLDU'
 
Hilmi Sürek, bu dönem hedefledikleri ürün alımını gerçekleştirerek, başarılı bir sezon geçirdikleri bilgisini de verdi. Alım kampanyasının halen devam ettiğini ve TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin mevcut ürün alımının 6 bin tona ulaştığını dile getiren Sürek, "Alım sezonunun sonunda hedeflediğimiz rakamlara ulaşacağımızı umut ediyorum. Önümüzdeki yıllarda da bunu katlayarak, artıracağız. Bu sezon çok başarılı kampanya yürütüyoruz. Ortaklarımızdan olumlu geri dönüşler alıyoruz. Gördüğümüz kadarıyla ortağımız olsun olmasın, piyasayı sağlam biçimde regüle etmemiz sonucunda kazanan üretici oldu. Piyasada birtakım istikrarsızlıklar yaşansa da bizim 100 yılı aşkın deneyimimiz ve kurumsal yapımız bu dalgalanmalardan ortağımızın etkilenmesini önledi" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER